Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

16. 4. Irena

Zítra: Rudolf
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Střeň sází stromy pro budoucnost

Střeň sází stromy pro budoucnostDatum konání:
13.11.2020

V tomto týdnu proběhla v areálu za kulturním domem výsadba v rámci projektu Střeň sází stromy pro budoucnost. Projekt realizujeme za 100% finanční podpory Státního fondu životního prostředí (výzva Výsadba stromů). Podél nové cesty ve stavební zóně jsme vysadili 12 kusů platanů a u tenisového kurtu 2 javory (vše vysoké alejové stromy s obvodem kmínku v 1 metru 12 cm a více). V rámci projektu je zajištěna také následná péče o výsadbu a závlaha formou vaků. Celkové náklady na projekt činí 120 500,- Kč.

Škoda jen, že se nepovedl původní záměr výsadby s veřejností. Stávající epidemiologická situace nám to bohužel neumožnila.

Uvedená výsadba pomůže zadržet vodu v krajině, vytvoří příjemné klima v nejbližším okolí a ekologicky i esteticky zhodnotí okolní krajinu.

Další výsadby v tomto roce proběhnou ve spolupráci s CHKO Litovelské Pomoraví. U příležitosti 30. výročí vyhlášení CHKO LP je v plánu vysadit v okolí obce 30 ks slivoní (švestek) a 40 ks keřů. CHKO tímto děkujeme a přejeme k jejím narozeninám hlavně zdravou přírodu.

 

- Obec Střeň -

 

alejáky.jpg