Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervace kurtu Knihovna Hladinoměr Aplikace Mosquitos | Komáři GObec
mapový portál obce

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

17. 7. Martina

Zítra: Drahomíra
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 19 38 56

Rozpis TJ Střeň - podzim

Datum konání: 4. 8. 2019 - 17. 11. 2019

podzim tj stren.jpg


Publikováno včera v 9:48

JOSEFKOL 2019

Datum konání: 20. 7. 2019 - 21. 7. 2019

JOSEFKOL 2019.jpg


Publikováno 8. 7. 2019 16:43

Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny

Datum konání: 17. 7. 2019

Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny.jpg

 


Publikováno 26. 6. 2019 14:48

Informace občanům

Datum konání: 16. 7. 2019

Policie ČR důkladně prověřila oznámení o obtěžování dětí v blízkosti obce, avšak tyto informace se nepotvrdily.

 

Vyjádření Policie ČR:

Policisté oznámení o předmětné události přijali a důkladně prověřili. Žádnou informaci nepodcenili. Důsledným šetřením bylo zjištěno, že se jednalo o nedorozumění.

Policisté doporučují rodičům, aby své děti poučily o zásadách bezpečného pohybu. V případě, pokud by rodiče takové či podobné informace od svých dětí získali, aby se s nimi prioritně obrátili na Policii ČR  a další postup konzultovali s policisty.

 

V souvislosti s probíhajícími letními prázdninami připomínáme všeobecné zásady bezpečného chování dětí při kontaktu s cizí osobou (zdroj: Policie ČR - https://www.policie.cz/clanek/zasady-bezpecneho-chovani-deti-pri-kontaktu-s-cizi-osobou.aspx):

  • Nikam nechoď s neznámými lidmi.
  • Cizím lidem neotvírej dveře od domu ani bytu.
  • Nikdy nesedej k cizím lidem do auta.
  • Od cizích lidí udržuj bezpečný odstup (tak, aby na tebe nedosáhli).
  • Od neznámých lidí si neber žádné jídlo ani pití.
  • Každé podezřelé chování či bližší kontakt s cizím člověkem oznam rodičům, učitelům nebo přímo Policii ČR.

- Obec Střeň -


Publikováno včera v 11:13

Nebraňme se ekologii, vyplatí se nám to

Datum konání: 15. 7. 2019

Nebraňme se ekologii, vyplatí se nám to

 

Mnozí z nás považují pojmy jako ekologie, společenská odpovědnost, nebo ochrana životního prostředí za něco moderního a líbivého, s čím přicházejí eko-nadšenci v posledních letech.

Jde však o velký omyl, ochranou přírody se lidé začali zabývat už v průběhu 19. století, sice nepoužívali termíny „ekologie“ a „společenská odpovědnost“, ale již tehdy si uvědomovali, že se krajina v Česku v průběhu staletí hodně změnila a v důsledku lidské činnosti na mnoha místech i značně poškodila.

 

Osvícení šlechtici proto začali na svých panstvích zřizovat přírodní rezervace, kde bylo zakázáno hospodařit a obdělávat půdu. Nejstarším chráněným územím v Česku a zároveň i nejstarší přírodní rezervací v Evropě je Žofínský prales, který byl vyhlášen již roku 1838 na panství Buquoyů.

 

V dnešní době si už nevystačíme jen s vyhlašováním chráněných území, je potřeba dělat víc. Firmy při svém provozu přemýšlejí, jak ušetřit energie, nejen z důvodu ekonomických, ale také proto, aby šetřily ubývající přírodní zdroje. V kancelářích svítí úsporné světelné zdroje, budovy dostaly zateplení, řada firemních materiálů zůstává jen v elektronické podobě, tiskneme jen to, co je opravdu důležité.

 

Stejně odpovědně se chovají i města a obce. Rekultivují zanedbané plochy, ze svých rozpočtů přispívají na zachování linkových autobusů a vlaků, nahradily veřejné osvětlení za úspornější světla, podporují místní firmy, motivují spoluobčany k důslednému třídění odpadů. Recyklace může pro obce znamenat důležitou úsporu. Zatímco netříděný odpad musí obec předat specializované firmě, která si nechá za jeho likvidaci dobře zaplatit, zpětný odběr elektrozařízení nabízejí kolektivní systémy zcela zdarma.

 

Zpětný odběr vysloužilých elektrozařízení a jejich následná recyklace se vyplácejí hned dvakrát: umožňují totiž opětovně využít materiály a šetří přírodní zdroje. Druhotné suroviny získané z recyklace jsou levnější než nová těžba. Navíc recyklace zamezí úniku škodlivých látek (například rtuti ze zářivek) do přírody.

 

Zpětný odběr světelných zdrojů i dalších elektrozařízení pro naši obec zajišťuje kolektivní systém EKOLAMP, který v České republice vytváří hustou síť sběrných míst, přispívá na provoz sběrného místa, zajišťuje přepravu sběrných nádob do recyklační firmy i samotnou recyklaci. Díky tomu ušetří Obec Střeň finanční prostředky, které bychom jinak museli utratit na likvidaci nebezpečných odpadů.  Ročně se prostřednictvím kolektivního systému EKOLAMP podaří recyklovat kolem 5 miliónů kusů zářivek a dalších světelných zdrojů. To představuje až 25 kg rtuti, která by jinak mohla znečistit vodu o objemu téměř dvou Lipenských přehrad.

 

recyklace-kolecko2.jpg

Mapu sběrných míst naleznete na www.ekolamp.cz.

 

Zdroj: www.ekolamp.cz


Publikováno 15. 7. 2019 9:43

Významné moravské dny - Konstantin (Cyril) a Metoděj

Datum konání: 5. 7. 2019

konstantin-a-metodej.pdf


Publikováno 19. 6. 2019 11:14

Vyvěšení moravské vlajky na počest zemských patronů Moravy Cyrila a Metoděje

Datum konání: 5. 7. 2019

SKM_C25819061911140_0001.jpg

 


Publikováno 19. 6. 2019 11:11

Stůl na stolní tenis

Datum konání: 24. 6. 2019

Obec Střeň pořídila pro sportovní vyžití občanů nový stůl na stolní tenis. Zázemí pro stolní tenis je k dispozici občanům v 1. patře kulturního domu (před vstupem do knihovny). Klíče od vstupu do kulturního domu je možné zapůjčit v místním pohostinství nebo na obecním úřadě. Pálky a míčky nejsou součástí vybavení a každý hráč musí mít vlastní. Příjemné sportovní vyžití přeje Obec Střeň.

 

Jiří Nevima, starosta obce

 

Stůl na stolní tenis.jpg


Publikováno 24. 6. 2019 15:36

Úspěch mladých hasičů - Újezd u Uničova

Datum konání: 23. 6. 2019

Mladí hasiči ze Střeně dosáhli v jednom závodě Ligy mladých hasičů okresu Olomouc největšího možného úspěchu. Z třicetišesti družstev obsadili v Újezdu u Uničova první a druhé místo! Lépe už to fakt nešlo. Poděkování za úžasnou reprezentaci patří oběma dětským týmům a také realizačnímu týmu v čele s Irenou Drozdovou a Jiřím Večeřou. Poděkování patří celému spolku SDH Střeň v čele s Romanem Uvízlem za to, jak se starají o děti a celkové dění v obci. Díky také všem dalším rodičům, kteří pomáhají při trénincích, a kteří podporují své děti, jak jen mohou. Ať vám to šlape i nadále...

 

Obec Střeň děkuje všem, kteří podporují naše mladé hasiče.

 

Jiří Nevima, starosta obce

 

Hasiči v Újezdě.jpg

Poháry z Újezda.jpg


Publikováno 23. 6. 2019 16:22

Hrášek za obecním úřadem

Datum konání: 23. 6. 2019

Obec Střeň zve občany na samosběr zeleného hrášku na obecním pozemku za obecním úřadem. Hrášek začíná být zralý a bylo by škoda ho nechat přezrát. Tak neváhejte a přijďte si natrhat. Jen buďte prosím ohleduplní k vegetaci a zbytečně neničte porost hrachu.

Obec Střeň tímto děkuje našemu občanovi a zemědělci Františku Žatkovi, který pozemek na hrášek upravil a také jej kompletně na své náklady vysel.

 

Jiří Nevima, starosta obce

 

hrášek za obecním úřadem.jpg hrášek za obecním úřadem 1.jpg

 


Publikováno 23. 6. 2019 11:34

Novější 1 3 19 38 56

Hlášení z obce

Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku a naproti obchodu je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

226798
GObec_1.png