Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervace kurtu Knihovna Hladinoměr Aplikace Mosquitos | Komáři GObec
mapový portál obce

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 19 36 54

Kotlíkové dotace v Ol. kraji

Datum konání: 4. 6. 2019 - 31. 12. 2019

Olomoucký kraj plánuje dne 30. 4. 2019 vyhlásit dotační program Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji III. V rámci tohoto dotačního programu mohou občané kraje, resp. vlastníci rodinných domů na území Olomouckého kraje požádat o dotaci na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel na pevná paliva spalující výhradně biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel.

 

Příjem žádostí (formou elektronické evidence žádostí přes aplikaci na webových stránkách Olomouckého kraje) bude spuštěn od 4. 6. 2019 (10:00 hodin) do 31. 12. 2019 (12:00 hod.).

 

V období od vyhlášení dotačního programu do zahájení příjmu žádostí bude Olomoucký kraj pořádat informační semináře pro žadatele ve vybraných městech Olomouckého kraje. Konkrétní místa a termíny konání naleznete v níže uvedené pozvánce.

 

Kromě představení dotačního programu, podmínek pro získání dotace a ukázky vyplnění a podání žádosti nabízíme i přímo v průběhu seminářů pomoc při vyplnění formuláře žádosti. Aby mohla být žádost relevantně vyplněna, je nutné, aby si zájemci o tuto službu přinesli s sebou požadované fotografie v elektronické podobě, doklad o kontrole technického stavu a provozu k původnímu kotli na pevná paliva nebo jiné dokumenty prokazující třídu kotle a číslo bankovního účtu, na který by byla případně dotace úspěšnému žadateli poukázána. V případě nejasností doporučujeme před seminářem kontaktovat pracovníky oddělení administrace kotlíkových dotací, kteří požadavky na dokumenty k vyplnění žádosti upřesní.

 

Kontaktním místem je oddělení administrace kotlíkových dotací Odboru strategického rozvoje kraje Krajského úřadu Olomouckého kraje, Jeremenkova 40b, 779 11 Olomouc (výšková budova RCO naproti hlavnímu nádraží, 6. patro).

 

Dotazy a žádosti o konzultace lze zasílat písemně na výše uvedenou adresu nebo e-mailem (kotlikovedotace@olkraj.cz). Pracovníci oddělení administrace kotlíkových dotací nabízí také možnost osobních konzultací ve všech pracovních dnech. S ohledem na očekávaný zájem doporučujeme předem dohodnout termín a čas osobní návštěvy.

 

Veškeré informace o dotačním programu, včetně kontaktů na pracovníky jsou k dispozici na webových stránkách Olomouckého kraje, konkrétně na www.olkraj.cz/kotlikovedotace (Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji III.).

 

Kotlíkové dotace 1.jpg

Kotlíkové dotace 2.jpg


Publikováno 15. 4. 2019 14:35

Pozvánka na Festival malých hudebních souborů

Datum konání: 2. 6. 2019

SKM_C25819052211290.jpg

 


Publikováno 22. 5. 2019 11:24

Moravský den 2019

Datum konání: 1. 6. 2019

Moravský den Olomouc 2019.png


Publikováno 6. 5. 2019 9:32

Katalog sociálních služeb - Litovel

Datum konání: 17. 5. 2019

Vážení spoluobčané,

 

v rámci projektu podpořeného z prostředků EU „Střednědobé plánování rozvoje sociálních služeb na SO ORP Litovel“ byl členy Komise sociální a zdravotní zpracován Elektronický katalog sociálních a návazných služeb města Litovel.

Katalog obsahuje aktuální informace o celkové nabídce sociálních a návazných služeb poskytovaných na Litovelsku. Je určen široké veřejnosti, zejména potenciálním uživatelům sociálních služeb, rodinným příslušníkům, osobám blízkým, ale může být také přínosem pro odborné pracovníky na obcích nebo zástupce poskytovatelů sociálních služeb při poskytování základního poradenství.

Elektronický katalog nabízí několik způsobů vyhledání a je na vás jestli zvolíte cestu přes výše uvedené hesla v oddílech ŽIVOTNÍ SITUACE A POTŘEBUJI ŘEŠIT, nebo přes Podrobné vyhledávání zadáním cílové skupiny nebo přímo sociální služby. Po rozkliknutí jednotlivých poskytovatelů a služeb se poté dozvíte detailnější informace (adresu, provozní dobu, umístění na mapě apod.). Další informace, které vám mohou pomoci, jsme umístili do oddílu Užitečné kontakty. Všechny informace budou pravidelně aktualizovány.

Pevně doufáme, že pro Vás, kteří hledáte pomoc pro sebe, dítě, rodiče, prarodiče, příbuzné nebo své blízké, bude tento nový katalog dobrým pomocníkem.

Katalog poskytovatelů sociálních a návazných služeb je i nadále možno získat v tištěné podobě na Odboru sociálním a správním Městského úřadu Litovel.

 

Ing. Ludmila Zavadilová
členka Rady města Litovel
předsedkyně Komise sociální a zdravotní

 

- převzato z webových stránek https://www.socialnisluzbylitovel.cz/o-katalogu/ -


Publikováno 17. 5. 2019 17:09

Mapový portál obce

Datum konání: 7. 5. 2019

Obec Střeň informuje občany o možnosti využívání mapového portálu obce s názvem GObec. Uvedený mapový systém je možné využívat přes odkaz https://www.gobec.cz/stren/. V přístupu pro občany je aktuálně k dispozici zobrazení několika mapových vrstev (typů map), polohopisné informace - např. informace katastru, adresní mapa, aj., resp. vybrané pasporty (požární hydranty) a velmi důležitý územní plán.

Z jednotlivých funkcí menu je možné z pohledu občana využívat např. měření délek a ploch, nahlížení do katastru nemovitostí, popř. hlášení závad (např. nefunkční veřejné osvětlení, díra v silnici, atd.).

Verzi pro mobilní zařízení spustíte přes odkaz https://m.gobec.cz/stren.

Přímý odkaz na uvedený nástroj je možno nalézt také v dolní části webových stránek pod níže uvedeným obrázkem.

GObec_1.png

Tento nástroj by měl sloužit jako podpora rozvoje obce, proto předem děkujeme za jeho aktivní využívání.

 

- Jiří Nevima, starosta obce -

aplikace gobec.jpg


Publikováno 7. 5. 2019 9:48

Úspěchy mladých hasičů

Datum konání: 4. 5. 2019 - 5. 5. 2019

Mladší hasiči ze Střeně se zúčastnili v sobotu 4. května pohárové soutěže s názvem Junior Cup Ludéřov. Soutěžili  za dvě družstva a získali nádherné 2. a 4. místo ze 7 družstev.

 

luderov_1.jpg

 

luderov_3.jpg


V  neděli 5. května jsme jako každý rok začali celoroční soutěží Olomoucké ligy v obci Loučany. Z celkového počtu 33 družstev se naše družstvo B umístilo na krásném 11. místě a družstvo A na nádherném 3. místě. Děti byly moc nadšené. Tento víkend nám štěstíčko přálo, snažit se budeme rozhodně dál prosím držte nám pěsti.

 

loucany_1.png

 

S přátelským pozdravem mladí hasiči SDH Střeň a Březové.

 

- Irena Drozdová- 


Publikováno 7. 5. 2019 11:19

Uzavírka - Lhota nad Moravou

Datum konání: 1. 5. 2019 - 30. 9. 2019

V souvislosti s realizací stavby "Lhota nad Moravou - odkanalizování" dojde k uzavírce obce Lhota nad Moravou a to v termínu 1. května - 30. září 2019.

 

Průjezd autobusů stavbou bude zajištěn. Průjezd cyklistů (zejména do zaměstnání) bude dle zástupce realizační firmy MOBIKO plus a. s. také umožněn.

 

Lhota - uzavírka.jpg


Publikováno 15. 4. 2019 11:21

Antukový kurt otevřen pro sezónu 2019

Datum konání: 25. 4. 2019

Antukový kurt ve Střeni je pro účely tenisu a volejbalu na sezónu 2019 v provozu. Pravidla pro využívání kurtu jsou stejná jako v předchozím roce. Nově mohou využívat výhody tzv. partnerské obce také občané Štěpánova a jeho místních částí. Rezervaci kurtu je možno provést na: http://stren.reservanto.cz/ (pozor: tlačítko Rezervovat je umístěno v pravém horním rohu stránky). Na uvedené adrese naleznete také hrací řád a další potřebné údaje včetně kontaktu na správce kurtu.

 

- Jiří Nevima, starosta -

 

kurt.jpg

 

 


Publikováno 25. 4. 2019 10:36

Flora Olomouc - jaro 2019

Datum konání: 25. 4. 2019 - 28. 4. 2019

Flora Olomouc 25. - 28. 4. 2019.jpg


Publikováno 15. 4. 2019 16:53

Brožura - biodpad

Datum konání: 23. 4. 2019

Abychom občanům přiblížili problematiku kompostování a biologicky rozložitelných odpadů, rozhodly se obce Střeň a Příkazy vydat brožuru s názvem BIOODPAD. Pomůže vám s orientací při správném třídění bioodpadu, domácím kompostování nebo správném využívání kompostu.

 

bioodpad.jpg

Uvedený materiál je k dispozici také v tištěné verzi (v papírové podobě) na adrese Střeň 19 (Obecní úřad).


Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

 

- Jiří Nevima, starosta obce - 


Publikováno 23. 4. 2019 15:39

Novější 1 3 19 36 54

Plán akcí

Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku a naproti obchodu je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

222402
GObec_1.png