Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervace kurtu Knihovna Hladinoměr Aplikace Mosquitos | Komáři GObec
mapový portál obce

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

19. 1. Doubravka

Zítra: Ilona
Drobečková navigace

Úvod > Odpady

Sběr komunálního odpadu 2020

Oznamujeme občanům, že svoz směsných komunálních odpadů (SKO - černé a kovové popelnice) bude probíhat v měsících leden - duben a říjen - prosinec ve čtvrtek jednou za dva týdny (dle rozpisu). V měsících květen až září bude interval svozu zkrácen na 4 týdny (z důvodu nízké produkce SKO). Cena místního poplatku za komunální odpad je stanovena novou vyhláškou obce platnou od 1. 1. 2020. Plátcem poplatku je vlastník nemovitosti a ten má po zaplacení nárok na dvanáct svozů nádob s SKO (120l nádoba za 850,- Kč a 240l nádoba za 1100,- Kč). Splatnost poplatku je do 31. 3. 2020. Poplatek je možné hradit hotově na pokladně obecního úřadu nebo bezhotovostně na účet obce číslo: 1801698319/0800; variabilní symbol: 1340 a číslo popisné.

Převodem na účet lze hradit také stočné (variabilní symbol: číslo popisné) a poplatek za psa (variabilní symbol: 1341 a číslo popisné).

 

Svozovy_kalendar_2020_strana1.jpg Svozovy_kalendar_2020_strana2.jpg

Stren_kalendar_svozu_2020.pdf

 

Pokud vám nebude stačit 12 svozů, je možné si svozy doobjednat přes nákup lístků (120l nádoba - 50,- Kč a 240l nádoba - 70,- Kč). Nevyužité svozové lístky je možné vracet až v roce 2021 nejpozději do 31. 3. 2021 (za ceny: 120l nádoba - 35,- Kč, 240l nádoba - 55,- Kč). Lístky z roku 2019 jsou platné do 31. 3. 2020. Občan má povinnost označit nádobu (popelnici) číslem popisným a číslo popisné na lístku musí korespondovat s číslem na nádobě (popelnici). Občan má ze zákona a obecní vyhlášky povinnost třídit odpady. Nevytříděný odpad mu nemusí být od nemovitosti svezen.

 

Senior nad 65 let samostatně žijící v domácnosti může požádat obec o dar ve výši 50 % z poplatku za komunální odpad (jako zohlednění sociální situace). Stejně tak může požádat osaměle žijící rodič pečující alespoň o jedno dítě do 18 let a současně s ním toto dítě žije ve společné domácnosti.

Sběr komunálního odpadu 2019

Oznamujeme občanům, že svoz směsných komunálních odpadů (černých a kovových popelnic) bude probíhat každý druhý čtvrtek v měsíci (dle rozpisu).  Cena místního poplatku za provoz systému shromažďování sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu zůstává ve stejné výši, to je 300,- Kč na osobu za rok. Splatnost poplatku: první pololetí do 31. 3. 2019, druhé pololetí do 30. 9. 2019. Poplatky je možné hradit hotově na pokladně obecního úřadu nebo bezhotovostně na účet obce číslo: 1801698319/0800; variabilní symbol: 1340 a číslo popisné

Převodem na účet lze hradit také stočné (variabilní symbol: číslo popisné) a poplatek za psa (variabilní symbol: 1341 a číslo popisné).

 

kalendář svozů 1.png kalendář svozů 2.png

KALENDÁŘ SVOZŮ 2019.pdf

 

Sběr tříděného odpadu

Plasty a nápojové kartony (tetrapaky) budou sváženy pomocí žlutých nádob (popelnic - 240 l) a to ve středu - jedenkrát za 4 týdny dle rozpisu.

 

Papír (papírové obaly) a lepenka budou sváženy pomocí modrých nádob (popelnic - 240 l) a to ve středu - jedenkrát za 6 týdnů dle rozpisu.

 

Papírový sběr pro ZŠ a MŠ Střeň můžete odkládat do zeleného velkoobjemového kontejneru přistaveného před budovou školy. Do uvedené nádoby patří např. svázané noviny, letáky, časopisy, kancelářský papír (či jiný stohovatelný papír) a papírová lepenka. Výtěžek ze sběru připadne naší škole. Předem děkujeme za podporu školy.

 

Obec sbírá následující tříděný odpad:

 • plasty (žluté nádoby o objemu 240 l v domácnostech nebo modré kontejnery o objemu 1100 l na Trávníku a u obecního úřadu),
 • tetrapaky (žluté nádoby o objemu 240 l v domácnostech nebo modré kontejnery o objemu 1100 l na Trávníku a u obecního úřadu),
 • sklo čiré (bílé zvony na návsi, u obecního úřadu a na Trávníku),
 • sklo barevné (zelené zvony na návsi, u obecního úřadu, na Trávníku a u zdravotního střediska),
 • papír (modré nádoby o objemu 240 l v domácnostech a modré kontejnery o objemu 1100 l na návsi, u obecního úřadu, na Trávníku a u zdravotního střediska),
 • bioodpad (zelené kontejnery na Trávníku a u zdravotního střediska),
 • kov (šedé plastové popelnice s vhozem na návsi, za kulturním domem, na Trávníku a u zdravotního střediska),
 • použité jedlé oleje a tuky (plastové popelnice s vhozem umístěné na návsi a na Trávníku),                                  Do uvedené nádoby patří pouze použité jedlé oleje a tuky z domácností (např. fritovací oleje a ztužené jedlé tuky). Do nádoby nepatří technické oleje (převodové, motorové, tlumičové…). Tuky a oleje vhazujte do nádoby pouze v uzavřených PET lahvích!
 • textil (plechové nádoby bílé barvy o objemu 2,5 m3 umístěné na návsi a na Trávníku)                            Nádoby jsou určené k odkládání nepotřebného textilu, obuvi či plyšových hraček.

Sběr tříděného i komunálního odpadu zajišťuje pro obec Střeň firma EKO – UNIMED s.r.o. (kromě bioodpadu, kovů, olejů a textilu). Obec následně obdrží od společnosti EKOKOM (autorizovaná obalová společnost) finanční odměnu za vytříděné komodity. Přiznanou odměnu dále využíváme pro podporu třídění odpadů v obci (např. pro účely nákupu nových nádob na třídění).

 

Nadále je zachován systém sběru papíru místní ZŠ a MŠ Střeň a kovů spolky SDH Střeň a TJ Střeň. Sběr papíru obcí nemá za cíl konkurovat sběru školy, ba naopak nabízí lidem možnost šetrně recyklovat běžný papírový odpad z obalů různého typu.

Speciální sbíraný odpad

 • baterie (nádoba ECOCHEESE u vchodu do obecního úřadu, v hostinci, ve škole, v obchodě)
 • světelné zdroje - zářivky, úsporky (nádoba Ekolamp u vchodu do obecního úřadu)
 • drobné elektrospotřebiče a baterie (nádoba E-box u vchodu do obecního úřadu)
 • použité tonerové a inkoustové kazety (nádoba u vchodu do obecního úřadu)

Sběr elektrozařízení

SDH Střeň oznamuje, že stále pokračuje sběr elektrozařízení (ledničky, pračky, sporáky, vysavače, vrtačky, brusky, apod.; přinést můžete i televize, monitory, rádia, počítače, mobily). Uvedená elektrozařízení odkládejte za kulturním domem u zamřížovaného prostoru přístavku.

Sběr velkoobjemového, nebezpečného odpadu a stavební suti

 • před a za budovou Obecního úřadu Střeň
 • 1. termín: pátek 27. 3. 2020 (16:00 - 17:00), velkoobjemový, nebezpečný odpad a stavební suť (omezené množství)
 • 2. termín: pátek 9. 10. 2020 (16:00 - 17:00), pouze nebezpečný odpad a stavební suť (omezené množství)

 Odpad, který je možno uložit:

 • velkoobjemový odpad z domácností jako jsou: staré části nábytku, výrobky ze skla, keramiky, porcelánu, staré hadry, obuv, matrace, koberce apod.;
 • nebezpečný odpad jako jsou: rozpouštědla, kyseliny, zářivky a výbojky, barvy, laky a lepidla včetně prázdných obalů od těchto látek, motorové oleje, autobaterie;
 • staré ledničky a mrazničky, staré televizory a rádia a další elektrospotřebiče.

Sběrný dvůr Náklo

Občané mají možnost využívat bezplatně (v rámci poplatku) služeb sběrného dvora v Nákle (odběr nebezpečného a velkoobjemového odpadu - po prokázání trvalého bydliště v obci Střeň občanským průkazem). Provozní doba sběrného dvora:

středa od 8:00 do 17:00 a sobota od 8:00 do 11:00.

Více informací o sběrném dvoře naleznete na www.tsnaklo.cz.

sběrný dvůr Náklo

Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku a naproti obchodu je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

240359
GObec_1.png