Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

3. 2. Blažej

Zítra: Jarmila
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Spolky a organizace

Spolky a organizace

Sbor dobrovolných hasičů

Založen v r. 1889 z potřeby místních občanů ochránit obec před požáry zejména tehdejších doškových střech. Místní sbor se těší  vážnosti a  z místních spolků se členové řadí mezi hybnou sílu v obci, se kterou se počítá.  Aktivní je zásahová jednotka obce z řad dobrovolných hasičů, která čítá 14 mužů.  Jednotka mj. aktivity nabízí též podle potřeby svoji pomoc oblastem postiženým  živelnými pohromami. Kontaktní osobou je pokladník a velitel zásahové jednotky pan Roman Uvízl - ruvizl@seznam.cz, tel. 722 637 058.

Více na:  http://www.sdhstren.banda.cz.

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

TJ Střeň

Založen roku 1950 sloučením - dříve DTJ od r. 1923. V současné době spolek pracuje v obci s počtem 30 členů. Hlavní činnost spočívá v organizaci mistrovské fotbalové soutěže (aktuálně IV. třídy), pořádání letních turnajů ve fotbale, nohejbale, organizaci cyklistických závodů apod. Z kulturních akcí jsou to zejména tradiční Sokolské Šibřinky. Kontaktní osobou je předseda pan Jaroslav Havlíček - doktor.sport@seznam.cz, tel. 607 210 574.

Více na: www.tjstren.cz.

TJ.jpg

Cyklistika Střeň

Na počátku střeňské cyklistiky, které spadají do roku 1990, byla parta mladých nadšenců, kteří mezi sebou pořádali první závody pod názvem Velká cena Střeně. Můžeme tak s jistotou tvrdit, že mládež ve Střeni mezi sebou závodila již mnohem dříve a to zejména v prvních jarních dnech, inspirovaná největším a nejznámějším etapovým závodem - Závodem Míru. Po vzoru slavných cyklistů chtěla také ona sbírat své vavříny v těžkých bojích na kole.

Nenechte si ujít: "Vytrvalost, houževnatost, nasazení, napětí, osobnosti " -  to vše v přímém přenosu na stránkách cyklistiky Střeň: http://stren-cyklokros.cz.

 

cyklostren00004.jpg

Klub seniorů ve Střeni

Klub seniorů ve Střeni byl založen 25. ledna 1990 z iniciativy tehdejšího ředitele místní školy Božetěcha Vacy a několika jeho blízkých obecních patriotů. Založení klubu bylo a je do dnešní doby významným naplněním touhy místních občanů sdružovat se a zúčastňovat se veřejných aktivit v obci a to i v pokročilejším věku. Díky podpory obce má klub neocenitelné technické zázemí v podobě klubové místnosti, videotechniky a hmotného zajištění na kulturní činnost. Za desítky let svého trvání klub uskutečnil nespočet besed se zajímavými lidmi na různá témata vzdělávací i poznávací. Uskutečňují se individuální setkávání s význačnými osobnostmi z oblastí kultury, historie a veřejného života. Významná jsou mimo jiné i setkávání se sousedními kluby a návštěvy historických národopisných akcí a uskutečněné poznávací cesty do téměř všech koutů naší vlasti. Klub je rovněž nositelem prezentací obecních archiválií při různých aktuálních příležitostech a výročích obce. Svou přítomností je v obci klub neodmyslitelnou součástí místní komunity a společensky významným a otevřeným společenstvím pro všechny občany.

Osobnostmi, které se významně zapsaly do historie vedení klubu a stály u jeho počátků jsou kromě zmíněného Božetěcha Vacy – Miloš Kovář, Rostislav Hladiš a Milan Jahoda.  Kontaktní osobou je paní Mgr. Jiřina Sedláčková - jirinkase@seznam.cz, tel. 606 311 060.

Více na: http://www.stren.cz/klub-senioru.

klub seniorů

Volejbal - group

Místní sportovní seskupení sdružující mládež a dospělé od 12 do 60 let. Hlavní sportovní a zájmová činnost spočívá v pravidelném sportovním  vyžití (volejbalové pátky) a organizování turnajů ve volejbale.
Kontaktní osoby - Jiří Gargela, Elena Kuxová, Milan Medvedík (medvedikm@seznam.cz, tel. 605 720 587).

Volejbal - group

Volejbal - group

Volejbal - group

Volejbal - group

Tenis Střeň

Střeňští tenisti každoročně pořádají v rámci obce celosezónní turnaj (ligu), kdy si mezi sebou hráči měří síly a ten nejlepší vyhraje. Zkrátka podle hesla:

"Vítězství je už když se člověk dostane na kurt a ve zdraví z něj odejde. Ale furt platí: Lepší je vyhrát!

kurt

Streetball

  • Místní sportovní skupina se zaměřením na streetball fungující od roku 2010.
  • 9 aktivních členů.
  • Účast na turnajích po celé ČR.
  • Pořádání turnaje Streetball Fight v obci Střeň.
  • Pravidelná aktivita při organizaci kulturních akcí v obci.

Kontaktní osobou je pan Petr Němeček - nemecekpetr@post.cz, tel. 720 394 977.

Šipkaři Střeň

Více na: www.sipkystren.banda.cz 

Kontaktní osobou je pan Roman Uvízl - ruvizl@seznam.cz, tel. 722 637 058.