Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Spolky a organizace

Spolky a organizace

Sbor dobrovolných hasičů

Založen v r. 1889 z potřeby místních občanů ochránit obec před požáry zejména tehdejších doškových střech. Místní sbor se těší  vážnosti a  z místních spolků se členové řadí mezi hybnou sílu v obci, se kterou se počítá. Aktuálně má sbor téměř 60 členů, z toho je více než 20 dětí. Mezi hlavní aktivity patří právě práce s mládeží, tedy příprava na závody ligy mladých hasičů a jiných hasičských soutěží. Spolek organizuje řadu tradičních akcí jako např. ples, sběr starého železa, sběr elektrospotřebičů (projekt Recyklujte s hasiči), letní kina, zábavy, zájezdy a  vinobraní. Spolek pomáhá obci při organizaci tradičních akcí (např. Komárfest, rozsvícení vánočního stromu).

Někteří z členů spolku jsou zařazeni do Jednotky sboru dobrovolných hasičů Střeň (JPO V) zřizovanou obcí.  Jednotka mj. aktivity nabízí též podle potřeby svoji pomoc oblastem postiženým živelnými pohromami. Kontaktní osobou je pokladník SDH a velitel zásahové jednotky pan Roman Uvízl - ruvizl@seznam.cz, tel. 722 637 058.

Více na:  http://www.sdhstren.banda.cz.

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

TJ Střeň

Založen roku 1950 sloučením - dříve DTJ od r. 1923. V současné době spolek pracuje v obci s počtem 30 členů. Hlavní činnost spočívá v organizaci mistrovské fotbalové soutěže (aktuálně IV. třídy), pořádání letních turnajů ve fotbale, nohejbale, organizaci cyklistických závodů apod. Z kulturních akcí jsou to zejména tradiční Sokolské Šibřinky. Kontaktní osobou je předseda pan Jaroslav Havlíček - doktor.sport@seznam.cz, tel. 607 210 574.

Více na: www.tjstren.cz.

TJ.jpg

Cyklistika Střeň

Na počátku střeňské cyklistiky, které spadají do roku 1990, byla parta mladých nadšenců, kteří mezi sebou pořádali první závody pod názvem Velká cena Střeně. Můžeme tak s jistotou tvrdit, že mládež ve Střeni mezi sebou závodila již mnohem dříve a to zejména v prvních jarních dnech, inspirovaná největším a nejznámějším etapovým závodem - Závodem Míru. Po vzoru slavných cyklistů chtěla také ona sbírat své vavříny v těžkých bojích na kole.

Nenechte si ujít: "Vytrvalost, houževnatost, nasazení, napětí, osobnosti " -  to vše v přímém přenosu na stránkách cyklistiky Střeň: http://stren-cyklokros.cz.

Kontaktní osoba: Michal Frantík, tel. 773 010 577, mfrantik@effetec.com

 

cyklostren00004.jpg

Klub seniorů ve Střeni

Klub seniorů ve Střeni byl založen 25. ledna 1990 z iniciativy tehdejšího ředitele místní školy Božetěcha Vacy a několika jeho blízkých obecních patriotů. Založení klubu bylo a je do dnešní doby významným naplněním touhy místních občanů sdružovat se a zúčastňovat se veřejných aktivit v obci a to i v pokročilejším věku. Díky podpory obce má klub neocenitelné technické zázemí v podobě klubové místnosti, videotechniky a hmotného zajištění na kulturní činnost. Za desítky let svého trvání klub uskutečnil nespočet besed se zajímavými lidmi na různá témata vzdělávací i poznávací. Uskutečňují se individuální setkávání s význačnými osobnostmi z oblastí kultury, historie a veřejného života. Významná jsou mimo jiné i setkávání se sousedními kluby a návštěvy historických národopisných akcí a uskutečněné poznávací cesty do téměř všech koutů naší vlasti. Klub je rovněž nositelem prezentací obecních archiválií při různých aktuálních příležitostech a výročích obce. Svou přítomností je v obci klub neodmyslitelnou součástí místní komunity a společensky významným a otevřeným společenstvím pro všechny občany.

Osobnostmi, které se významně zapsaly do historie vedení klubu a stály u jeho počátků jsou kromě zmíněného Božetěcha Vacy – Miloš Kovář, Rostislav Hladiš a Milan Jahoda.  Kontaktní osobou je paní Mgr. Jiřina Sedláčková - jirinkase@seznam.cz, tel. 606 311 060.

Více na: http://www.stren.cz/klub-senioru.

klub seniorů

Volejbal - group

Místní sportovní seskupení sdružující mládež a dospělé od 12 do 60 let. Hlavní sportovní a zájmová činnost spočívá v pravidelném sportovním  vyžití (volejbalové pátky) a organizování turnajů ve volejbale.
Kontaktní osoby - Jiří Gargela, Elena Kuxová, Milan Medvedík (medvedikm@seznam.cz, tel. 605 720 587).

Volejbal - group

Volejbal - group

Volejbal - group

Volejbal - group

Tenis Střeň

Střeňští tenisti každoročně pořádají v rámci obce celosezónní turnaj (ligu), kdy si mezi sebou hráči měří síly a ten nejlepší vyhraje. Zkrátka podle hesla:

"Vítězství je už když se člověk dostane na kurt a ve zdraví z něj odejde. Ale furt platí: Lepší je vyhrát!

kurt

Střeň Streetball

  • Místní sportovní skupina se zaměřením na streetball a basketbal fungující od roku 2010.
  • 14 aktivních členů, místních i přespolních.
  • Pro sportovní aktivitu využíváme nové hřiště za kulturním domem a v zimních měsících trénujeme v halách v Litovli nebo v Olomouci.
  • Účast na letních streetballových turnajích po celé ČR.
  • Pořádání turnaje Streetball Fight v obci Střeň.
  • Pravidelná aktivita při organizaci kulturních akcí v obci.

Kontaktní osobou je pan Petr Němeček - nemecekpetr@post.cz, tel. 720 394 977.

streetball.jpg

Šipkaři Střeň

Více na: www.sipkystren.banda.cz 

Kontaktní osobou je pan Roman Uvízl - ruvizl@seznam.cz, tel. 722 637 058.