Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Vánoční přání

Vánoční přáníDatum konání:
24.12.2022

Vážení spoluobčané,

 

rok se s rokem sešel a máme tu Štědrý den. Dovolte mi vám jménem Obce Střeň popřát krásné a ničím nerušené vánoční svátky plné pohody a setkávání se s nejbližšími. Čas Vánoc je v dnešní době vnímán hlavně jako období svátku pokoje, rodiny a lásky, který lidé slaví společně bez ohledu na své náboženské přesvědčení. Je hezké, že si všichni k sobě hledají cesty a chtějí trávit tento požehnaný čas společně. Snažte se prosím dodržovat vánoční zvyky a podporujte v sobě a ve vašich dětech kořeny, které má náš národ po staletí tak pevně zakotveny. Ať se tedy večer potkáte se svými nejmilejšími u stromečku, zazpíváte si koledy a hlavně dětem ať Ježíšek nadělí dárečky, které si tolik přály.

 

Nadcházející rok 2023 je spojen s třicetiletým výročím osamostatnění České a Slovenské republiky. Ač jsme se v roce 1993 báli, jak to bude s bratrstvím Čechů a Slováků, čas ukázal, že naše společné pouto je velmi silné a není moci, která by s ním otřásla. Důkazem toho jsou nadále vznikající manželské svazky a přátelství Čechů a Slováků, dlouhotrvající partnerství českých a slovenských měst a obcí, spolupráce na vládní úrovni obou států či v rámci Evropské unie. Oba národy si tak drží v srdcích dnes již neexistující Československo - stát, který pro ně budovaly velké osobnosti obou národů jako Milan Rastislav Štefánik a Tomáš Garrigue Masaryk.

 

Do nového kalendářního roku 2023 vám všem přeji zejména pevné zdraví, hodně štěstí a osobních i pracovních úspěchů. Speciálně školákům pak hezké vánoční prázdniny a do nového roku mnoho školních úspěchů.

 

Za Obec Střeň se s vámi pro tento rok loučím.

 

- Jiří Nevima, starosta - 

 

PF 2023 Střeň.jpg