Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

20. 6. Květa

Zítra: Alois
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Ukliďme Česko - pozdrav

Ukliďme Česko - pozdravDatum konání:
6.4.2020

Vážení přátelé, fanoušci čisté přírody bez odpadků,

jarní úklid bohužel nezvládneme hromadně, zdravým dobrovolníkům však nic nebrání vyjít do přírody i individuálně nebo s rodinkou a přibalit pytel na odpadkové „poklady“, co po cestě potkáte. Není ale vše jen o odpadcích, pojďme využít příležitosti a letos si jarní zdravotní procházky užít i poznáváním přírody, můžete pomoci i popularizací její ochrany. Řekneme, jak na to. Kromě odpadků si tak všímejte i probuzených motýlů, zpěvu ptáků a poslů jara, jako jsou ještě na holé zemi rozkvetlé žluté hlaváčky, podběly, fialové dymnivky, fialky nebo modré jaterníky, bílé sasanky a mnoho dalších.

 

VÝZVA pro popularizaci čisté přírody: Pokud se Vám podaří vyfotit alespoň jednu bíle kvetoucí, jednu modře/fialově kvetoucí a jednu žlutě kvetoucí jarní kytičku v české přírodě, pošlete nám je spolu s fotkou s nasbíranými odpadky – tady se hodí umění selfie (dohromady tedy 4 fotky). Fotky pošlete na tento email (katerina.landova@csop.cz) s popisem, kde jste poklady našli a jméno/jména autorů. Příspěvky budeme sbírat do konce dubna, zveřejníme na webu a sociálních sítích a poslouží pro inspiraci dalším, ať všichni ví, jak umí jarní příroda poděkovat za dobrý skutek. Vylosujeme i pár šťastlivců, kterým pošleme pěkné ceny od Českého svazu ochránců přírody.

 

Máme pro Vás hned několik tipů na další činnosti v přírodě i na výlet na místa, co nejsou tolik turisticky vytížená, přesto krásná – pod odkazem. Třeba vás ale překvapí i příroda, co máte za humny.

 

Přeji všem hodně zdraví a pohody, hned, co se dostanu z karantény po prodělání koronaviru (kde jsem už třetí týden a nikomu to nepřeji), vyrazím do přírody také. Právě v izolaci mi až dochází, jak moc mi příroda chybí, stejně tak setkávání se s příjemnými lidmi, jakými právě stále usměvaví dobrovolníci na úklidech jsou. Věřím, že si to všichni vynahradíme po zažehnání epidemie už třeba na podzim kolem 19.9..

 

Pokud vše půjde dobře, po zrušení stavu nouze zprovozníme opět web a vypravíme koncem srpna slíbenou podporu v balíčcích s rukavicemi a pytli. Dáme se do toho zas s celým světem!

 

Srdečně zdravím za celý tým

 

Katka Landová

 

Český svaz ochránců přírody

koordinátorka akce Ukliďme svět, ukliďme Česko!