Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

16. 4. Irena

Zítra: Rudolf
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Střeň pomáhá Ukrajině

Střeň pomáhá UkrajiněDatum konání:
1.4.2022

Občané Střeně pomáhají Ukrajině a jejím obyvatelům různými způsoby - ubytování, materiální i finanční sbírky. V sobotu 12. března se uskutečnila v kulturním domě za přispění členů sociálního výboru Obce Střeň sbírka textilu a dalších potřebných věcí. Díky našim občanům a zejména díky zaměstnancům ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s., pobočky Olomouc se podařilo sesbírat historicky největší množství materiálu. Počet pytlů a krabic přesáhl číslovku sto, což je na naše poměry nebývale velké množství. Největší poděkování za realizaci sbírky míří ke Gabriele Kubíčkové, Evě Sanislové a Dagmar Holánikové (členkám sociálního výboru). Sesbírané věci si převzaly Charita Šternberk - středisko Litovel a Textilní banka.

 

V březnu jsme byli osloveni Charitou Šternberk s nabídkou uspořádání finanční sbírky na pomoc Ukrajině. Sbírku jsme zpřístupnili na obecním úřadě a do kasičky Charity občané Střeně přispěli krásnou částkou 37 039,- Kč. Moc děkujeme.

 

Ve spolupráci s majitelkou místního obchodu paní Jitkou Tománkovou jsme uspořádali materiální sbírku potravin a drogerie pro Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU Olomouc). Střeňáci pomohli i při této sbírce a ve čtvrtek 31. března jsme vybrané tři krabice zboží zavezli do KACPU Olomouc.

 

20220331_130818_resized.jpg

 

Závěrem bych chtěl jménem Obce Střeň poděkovat všem, kteří Ukrajině a jejím obyvatelům jakkoli pomáhají. Když je někdo v nouzi, Střeňáci vědí, co mají dělat a dokáží vždy účinně pomoct (viz - povodně, tornádo na jihu Moravy, válka na Ukrajině).

 

- Jiří Nevima, starosta obce -