Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Poděkování účastníkům akce Ukliďme Střeň a okolí

Poděkování účastníkům akce Ukliďme Střeň a okolíDatum konání:
6.4.2024

V sobotu 6. dubna proběhla akce Ukliďme Střeň a okolí, kterou tradičně pořádáme v rámci celorepublikového projektu Ukliďme Česko. V devět hodin ráno se před obecním úřadem potkalo přibližně 60 dobrovolníků. Počasí nám přálo, atmosféra byla velmi příjemná a tak se udělalo spoustu práce. Uklidili jsme tradiční trasy podél cest, kde bývá nejvíce nepořádku (cesta na Pňovice, lesní cesta za Cetkovským, cesta na Lhotu nad Moravou, lesní cesta k Vietnamské lávce a k Hradečnému stávku, cesta k nadjezdu na Štěpánov). Posbíráno bylo přibližně 30 pytlů odpadu, což je v porovnání s roky, kdy jsme začínali, tak o 10 méně. Takže odpadu je o něco méně, ale pořád je na čem pracovat.

 

Ukliďme Česko 2024 společná.jpg

 

Letošní ročník s námi překvapivě sbírala odpadky i krásná želvička, tak ji zkusíme poslat do fotosoutěže. Zkuste si taky s nějakou fotkou nebo videem zasoutěžit. Pokud máte hezké fotky z akce, tak je prosím pošlete na obec@stren.cz nebo přes sociální sítě. Rádi fotky zveřejníme do fotogalerie akce.

 

želva.jpg

 

Ten kdo se zúčastnil ví, jaký má tato práce velký smysl. Všem účastníkům bych rád poděkoval a věřím, že v dalších ročnících bude odpadu opět jen a jen ubývat.

 

Závěrem bych chtěl poděkovat obecním pracovníkům za přípravu akce a také sponzorům, kteří darovali věcné ceny do tomboly nebo napekli koláče (Milan Medvedík, Dagmar Holániková, Dagmar Nevimová).

 

- Jiří Nevima, starosta obce -