Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

1. 3. Bedřich

Zítra: Anežka
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Komunitní venkovské tábory

Komunitní venkovské táboryDatum konání:
18.7.2023

MAS Moravská cesta podporuje komunitní venkovské tábory. Do roku 2025 se jich uskuteční celkem 60!


Celkem 60 táborových turnusů podpoří od letošního léta až do roku 2025 finančními prostředky na mzdy vedoucích a na pomůcky pro malé táborníky MAS Moravská cesta. Prvních šest turnusů už se uskutečnilo minulý týden. Peníze na pořádání komunitních venkovských táborů získala organizace z projektu, s nímž uspěla v Operačním programu Zaměstnanost Plus.

 

IMG_9500.jpeg


„Ve spolupráci s místními spolky se už v minulém týdnu uskutečnilo prvních šest táborových turnusů, konkrétně v Mladči, Nákle, Skrbeni, Střeni a Litovli,“ uvedla koordinátorka komunitních venkovských táborů Libuše Literová.


Jaké to kde bylo?
Ve Střeni vyrazily děti pátrat po dinosaurech, ve Skrbeni se vydaly na cestu kolem světa. Ve spolupráci s Českým rybářským svazem, místní organizací Litovel, se malí rybáři zdokonalovali ve svých rybářských dovednostech, poznávání ryb a přírody. Nejvíce se jim dařilo na Sobáčovském rybníce, kde ulovili krásné kousky, několikrát také vyrazili na řeku Moravu. V Nákle se tvořilo a sportovalo, děti si vyrobily své koníky, se kterými pak zkoušely disciplíny z hobby horsingu, zahrály si spoustu her a vyrazily do lanového centra Proud v Olomouci.

 

IMG-20230710-WA0002 pravěk.jpg


Do konce prázdnin ještě 14 turnusů
Do konce prázdnin si děti užijí ještě 14 dalších táborových turnusů, a to v Horce nad Moravou, Vilémově, Pňovicích, Haňovicích, Měrotíně, Litovli a na Doubravském dvoře, kde vás v srpnu mohou překvapit malí loupežníci. Děti se mohou těšit na poznávání přírody, indiánský tábor, hravou angličtinu, dinosauří kostry, které se prý objevily v okolí Haňovic, a mnoho dalších zážitků…

 

24efce47-e66e-4df5-abcf-2d5749374d89.jpg


„Chtěla bych poděkovat všem spolkům, táborovým vedoucím a rodičům, kteří se do organizace táborů s velkým nasazením zapojili a byli ochotni věnovat přípravám programu a realizaci táborů spoustu svého času,“ uzavřela Libuše Literová. Tábory se konají v rámci projektu „Podpora komunitního života a služeb na území MAS Moravská cesta“.

 

Kontakt pro více informací:
Libuše Literová kordinátorka venkovských táborů
Tel: +420 608 915 969

 

Aneta Trávníčková
koordinátorka projektu OPZ
Tel: +420 608 082 619

 

MAS Moravská cesta, z. s.: MAS Moravská cesta pomáhá starostům, spolkům, školám, podnikatelům nebo zemědělcům na území 22 obcí v západní části Olomouckého kraje. Ve spolupráci s nimi usiluje o trvale udržitelný rozvoj regionu zaměřeného především na nové formy zlepšování kvality života, posílení ekonomického prostředí a zhodnocení přírodního a kulturního dědictví. Spolek vznikl v roce 2005 jako místní partnerství podnikatelů, obcí a neziskových organizací.

 

- Obec Střeň -