Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Knihovna ve Střeni půjčuje moderně

Knihovna ve Střeni půjčuje moderněDatum konání:
10.12.2020

Obecní knihovna ve Střeni prošla v tomto roce výraznou rekonstrukcí jak z hlediska interiérového vybavení, tak i z hlediska elektronického vybavení pro účely půjčování knih a přístupu k elektronickým službám. To vše bylo možné jen na základě přiznaných dotací od Ministerstva kultury ČR (VISK3 - projekt Zahájení automatizace v knihovně ve Střeni prostřednictvím regionálního kooperačního systému) a také díky Olomouckému kraji (Program na podporu pořízení drobného majetku v oblasti kultury v Olomouckém kraji v roce 2020 - projekt Zkvalitnění vybavení obecní knihovny ve Střeni).

 

knihovna3.jpg knihovna1.jpg

 

Nové možnosti elektronických služeb systému Tritius si můžete vyzkoušet na webu https://regionol.tritius.kmol.cz/library/stren/. Zde si vyhledáte knižní tituly, které je možné v naší knihovně zapůjčit a to včetně výměnného knižního fondu, který pro nás zajišťuje Olomoucký kraj ve spolupráci s knihovnami v Olomouci a Litovli. Po registraci do systému Tritius (po první osobní návštěvě knihovny) budete mít daleko větší přehled o svých výpůjčkách. Systém je pro uživatele velmi jednoduchý a přehledný a všeobecně vám rozšíří možnosti půjčování.

 

Mladí čtenáři v minulosti zbytečně sháněli např. povinnou četbu ve velkých knihovnách po okolí a přitom si mohli půjčit publikace v naší knihovně. Nový systém umožňuje podrobné hledání bez návštěvy knihovny a na webu okamžitě vidíte, zda je daná kniha k dispozici, nebo do jakého data je půjčená. Pokud by některá z knih povinné četby v knihovně scházela, kontaktujte prosím paní knihovnici Evu Sanislovou na email knihovna@stren.cz a váš požadavek na doplnění knihovního fondu budeme řešit.

 

V knihovně můžete tisknout a skenovat na multifunkční tiskárně a nechybí ani počítač pro čtenáře s připojením na internet. Závěrem si dovolím připomenout půjčovní dobu - každé pondělí od 15 do 17 hodin. Více kontaktních informací najdete najdete na webu knihovny - https://www.stren.cz/knihovna.

 

Tímto bych vás chtěl do naší nové knihovny pozvat a pevně věřím, že se vám bude líbit a bude vám v ní příjemně.

 

- Jiří Nevima, starosta - 

 

 

"Čtení… dovolená pro mysl…."  Dave Barry