Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

19. 5. Ivo

Zítra: Zbyšek
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Informace z Charity

Informace z CharityDatum konání:
22.8.2022

Charita nabízí pomoc z dluhové pasti

 

Od září do listopadu budete mít možnost své dluhy v exekuci splatit bez drahých úroků a dalších sankcí. Druhé Milostivé léto bude probíhat od 1. září 2022 do 30. listopadu 2022.

Máte exekuci u veřejné instituce, která vznikla před 28. 10. 2021? Kontaktujte naši poradnu v Litovli na mobilním čísle 730 585 753 a objednejte se. Díky Milostivému létu Vám budou odpuštěny úroky, poplatky advokátům či penále. Na dlužníkovi tak zbyde pouze zaplatit jistinu a 1.815 Kč exekutorovi za náklady na zastavení exekuce. Akce se týká exekučních sporů u veřejných institucí (dopravní podniky, technické služby, nemocnice, energetické společnosti jako např. ČEZ, exekučně vymáhané dluhy vůči zdravotní pojišťovně, obcím za nájem v obecních bytech nebo dluhů z nezaplacených poplatků České televizi a Českému rozhlasu).

O uplatnění Milostivého léta je potřeba požádat exekutora, který připraví výpis všech dluhů, které jsou u Vaší osoby vedeny. Soudní exekutor bude povinen Vám do 15 dnů od doručení písemnosti odpovědět. Milostivé léto tak představuje šanci vymanit se ze svých dluhů a začít nový život.

Na provoz Charitní poradny v Litovli jsme získali prostředky z MAS Moravská cesta v projektu „Podpora rodiny a snižování dluhové pasti na Litovelsku - druhá etapa“ CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0014300. 

https://www.exekuceinfo.cz/novinky/milostive-leto

 

Charitní šatník

Charitní šatník je určen pro lidi v obtížné životní situaci (lidé bez domova, sociálně slabí, lidé postižení mimořádnou událostí, rodiče samoživitelé) Cílem je poskytnout základní ošacení lidem, kteří nemají potřebné finanční prostředky.

Děláte si pořádek ve skříni? Vyrostly Vám děti a zbavujete se oblečení? Darujte nám ho!

Pokud je oblečení stále použitelné a dobrém stavu, darujeme ho dále potřebným. (Přijímáme i menší nádobí, deky, povlečení, ručníky, spodní prádlo, spacáky, vybavení pro děti, hračky apod.) Věci nám můžete darovat každý všední den od 8:00 do 14:00 hodin, v případě dotazů nás kontaktujte na tel. 731 643 780.

 

Charita poptává nábytek

Poptáváme nábytek v dobrém a použitelném stavu. Jedná se nám zejména o postele, psací stoly, noční stolky, židle, koberečky, dekorativní nábytek. V případě, že byste nám chtěli nějaký nábytek darovat, pošlete nám fotky na email katerina.kargerova@sternberk.charita.cz nebo nás kontaktujte na tel. 731 643 780. Odvoz věcí si zajistíme.

 

Charita se zúčastní Litovelských slavností

Již třetím rokem budeme spolupracovat s Městem Litovel při výběru dobrovolného vstupného na Litovelských slavnostech, které se uskuteční 3.9.2022 na náměstí v Litovli. Této možnosti si nesmírně vážíme. Vybranou částkou bychom tentokrát chtěli podpořit studium dětí v nízkopříjmových rodinách. Budeme moc rádi za Vaše finanční příspěvky a doufáme, že společně dáme dohromady částku, která pomůže někomu zásadně změnit život.

 

SAS Pro rodiny

sociální pracovník

Charita Šternberk - středisko Uničov/Litovel

Šternberská 497, 783 91 Uničov

Vítězná 1129/A, 784 01 Litovel

Tel.: 731 643 780

Email: katerina.kargerova@sternberk.charita.cz

Bc. Kateřina Kargerová, DiS., et DiS.

Charita logo.jpg

.