Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Do Střeně se chystají dvě cyklistické hvězdy – Jaroslav Kulhavý a Tomáš Paprstka

Do Střeně se chystají dvě cyklistické hvězdy – Jaroslav Kulhavý a Tomáš PaprstkaDatum konání:
22.4.2023

Již tuto sobotu přivítá obec Střeň znovu špičkovou cyklistiku. Tentokrát se těší především na novou disciplínu gravel, největšími hvězdami startovního pole budou Jaroslav Kulhavý a Tomáš Paprstka. Program začíná již ráno otevřeným závodem pro nejmenší cyklisty. Závod HANÁCKÉ GRAVEL ve Střeni je součástí závodů GRAVEL BOHEMIA CUP – ČESKÝ POHÁR 2023.

Po loňském premiérovém domácím šampionátu se letos plánuje i první Český pohár pro disciplínu gravel. Seriál bude mít celkem pět závodů, z toho jeden je i mistrovstvím České republiky. Závod ve Střeni o délce 62 km bude první zastávkou nového seriálu. Závodu se zúčastní celá řada známých jmen, na prvním místě olympijský vítěz z Londýna a stříbrný medailista z olympiády v Riu Jaroslav Kulhavý.

Samozřejmě se velice těším a pokusím se navázat na svou poslední účast ve Střeni, i když je to už docela dlouho. Každopádně akce se mi tehdy doopravdy líbila a jsem zvědavý, jak bude vypadat letos, čistě ve formátu gravel. Ten teď získal skutečně na popularitě,“ uvedl Kulhavý.

Dalším ze známých jmen ve startovní listině bude juniorský mistr světa Tomáš Paprstka. Bývalý reprezentant v cyklokrosu a v horských kolech si jede vyzkoušet gravel proto, že ho nová disciplína baví. „Mám v plánu odjet tři nebo čtyři závody. Pojedu trošku na punk, kolo mi skládají až dnes. Díval jsem se ale na trať závodu a absolutně mi vyhovuje,“ uvedl před startem. Těší se i na diváckou kulisu ve Střeni.

 

Hlavní závod startuje ve 13 hodin, projede celé Litovelské Pomoraví

Závod nabízí také celou řadu doplňkových jízd pro děti a mládež, což Jaroslav Kulhavý vítá „Mladým bych vzkázal, aby si vyzkoušeli a užívali co nejvíc cyklistických disciplín, může je to jenom posunout v té jejich prioritní. Stačí se podívat na Van der Poela, Pidcocka, Van Aerta, a další,“ říká. Program začíná v sobotu ve Střeni už ráno, začínají nejmenší děti závodem za kulturním domem na zabezpečeném okruhu, větší děti pojedou o chvíli později starou trať, na které se dříve jezdilo O pohár vesnice Střeň. Závod gravel začíná ve 13 hodin. Vystartuje směrem na Litovel a projede celé litovelské Pomoraví. Ve 13:10 pak bude startovat na kratší trati závod horských kol. Ambasadorem závodu je Tomáš Konečný.

Gravel Stren 22.4.23.pdf

foto Stren Kulhavy.JPG