Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

16. 4. Irena

Zítra: Rudolf
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Charita středisko Litovel - pomoc ukrajinským rodinám

Charita středisko Litovel - pomoc ukrajinským rodinámDatum konání:
18.3.2022

Obec Střeň zveřejňuje informace společnosti Charita ohledně pomoci ukrajinským rodinám nebo jednotlivcům utíkajícím před válkou.

Informace - Ukrajina.docx

Charita v Litovli pomáhá ukrajinským rodinám

Charita v Litovli se zapojuje do pomoci ukrajinským rodinám utíkajícím před válkou. Arcidiézní Charita Olomouc na Ukrajině začala pomáhat již krátce po roce 1990. Tehdy Charita organizovala zásilky humanitární pomoci a ozdravné pobyty dětí zasažených černobylskou katastrofou v českých rodinách. V posledních letech se zde Charita věnuje dlouhodobým aktivitám, např. pomoci dětem ulice, podpoře rozvoje místních organizací v poskytování sociálních služeb a podpoře finanční soběstačnosti ukrajinských partnerských organizací.  I naše Charita v Litovli je dlouhodobě zapojená do projektu Vánoční balíček na Ukrajinu – obdarování dětí z dětských domovů a ze sociálně slabých rodin. Právě kvůli dlouhodobé spolupráci s Ukrajinou nás aktuální situace zasáhla o to více. Ve spolupráci s naším dlouhodobým partnerem Charitou Ukrajina, se v rámci bezprostřední pomoci obyvatelům Ukrajiny zasaženým válkou soustředíme na zajištění základních potřeb jako je voda, potraviny, drogerie, léky, ošacení či přístřeší. Součástí je také psychologická pomoc.

 

DARY A FINANCOVÁNÍ POMOCI

Pomoc Ukrajině je možné podpořit on-line finančním darem na webu: www.sternberk.charita.cz nebo převodem na č.ú.: 55660022/0800 variabilní symbol: 104.

 

MATERIÁLNÍ POMOC A MATERIÁLNÍ SBÍRKY

Charita v Litovli prozatím materiální sbírku nevyhlašuje. Snažíme se vždy reagovat na aktuální poptávku jednotlivců nebo rodin. Využíváme zásoby z potravinových sbírek a Potravinové banky. V případě, že někdo potřebuje konkrétní materiální pomoc, vyhlásíme poptávku na našem Charitním Facebooku: Charita Šternberk – Litovel, Uničov nebo zajistíme okamžitě dle skladových kapacit.

 

UBYTOVÁNÍ RODIN I JEDNOTLIVCŮ

I nadále poptáváme ubytovací kapacity. Pokud máte možnost ubytovat ukrajinské uprchlíky – jedná se většinou o maminky nebo babičky s dětmi, ozvěte se nám na tel. číslo 731 643 780 nebo na email: katerina.kargerova@sternberk.charita.cz.

 

NABÍDKY POMOCI

Evidujeme a snažíme se propojovat veškeré nabídky s poptávanými potřebami pomoci. V případě, že cokoliv nabízíte, kontaktujte nás prosím na emailu: katerina.kargerova@sternberk.charita.cz

 

PORADENSTVÍ UKRAJINSKÝM RODINÁM

 Rodinám nabízíme pomoc s registrací v Krajském asistenčním centru (KACPU) a s vyřízením mimořádně okamžité pomoci na Úřadu práce, pomoc s hledáním zaměstnání včetně doprovodu a tlumočení. Informace ohledně umístění dětí do školských zařízení, informace ohledně kompenzačních bonusů pro ty, kteří poskytli ubytování uprchlíkům apod.

 

Pomoc Ukrajinským rodinám v rámci naší Charity v číslech:

Doposud jsme:

V našem krizovém bytě jsme ubytovali čtyřčlennou rodinu. Dalším 30 osobám se nám podařilo zajistit ubytování u jiných subjektů. Materiální pomoc byla vydána 77 osobám, potravinová pomoc 94 osobám a finanční 1 osobě. Na úřady jsme doprovodili 16 osob, zprostředkovali tlumočení 26 osobám a 22 lidem jsme pomohli hledat zaměstnání.

 

V případě, že máte rodinu ubytovanou u sebe a chtěli byste s čímkoliv poradit, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme.

 

 

Charita Šternberk - středisko Uničov/Litovel

Šternberská 497, 783 91 Uničov

Vítězná 1129/A, 784 01 Litovel

Tel.: 731 643 780

Email: katerina.kargerova@sternberk.charita.cz