Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Anketa - Osobnost Moravy 2018

Anketa - Osobnost Moravy 2018Datum konání:
1.7.2018

osobnost Moravy.jpg

Spolek Moravská národní obec letos pořádá již třetí ročník ankety příznačně nazvané "Osobnost Moravy". Díky návrhům veřejnosti bylo nominováno 11 výrazných osobností kulturního, uměleckého, vědeckého, sportovního a společenského života naší moravské země. Všechny tyto osobnosti nám vyjádřily souhlas se svojí nominací. Od 1. července 2018 byla otevřena hlasovací anketa, ve které mohou občané vašeho města či obce dát hlas té osobnosti, o které se domnívají, že si titul Osobnost Moravy 2018 nejvíce zaslouží.

 

Hlasovací anketa zde: http://osobnost.moravy.eu/  

 

Pravidla ankety a mediální ohlasy: http://zamoravu.eu/osobnost-moravy/ 

 

Hlasovat lze až do neděle 16. prosince 2018. Tohoto dne bude ve 12:00 hodin hlasovací anketa uzavřena. Na internetových stránkách Moravské národní obce  http://zamoravu.eu/ budou následně zveřejněny výsledky ankety. Hlasovat v anketě z jedné internetové adresy lze opakovaně v intervalu 24 hodin. My pořadatelé budeme rádi, pokud se do hlasování zapojí co nejvíce občanů.

 

Z historie ankety: 

Vítězem úvodního ročníku ankety a Osobností Moravy 2016 se stal učitel, novinář, publicista, spisovatel a scénárista, pan PaedDr. Jiří Jilík, který získal  2521 hlasů. Na dalších pozicích se umístily další velké osobnosti moravské kultury zpěvačka a tanečnice, paní  Jarmila Šuláková (2168 hlasů)  a  houslistka a zpěvačka, paní Bc. Iva Bittová (2141 hlasů).

Osobností Moravy 2017 se díky 5015 hlasům stal  hudebník, skladatel, umělecký vedoucí souboru Hradišťan, pan Mgr. Jiří Pavlica. Druhé místo pak obsadil spisovatel, bývalý starosta a současný kronikář obce Tvarožná, pan  František Kopecký, který obdržel  3685 hlasů. Známá zpěvácká a hudební dvojice sourozenci Hana a Petr Ulrychovi díky 3650 hlasům skončila na třetí příčce.