Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna
Drobečková navigace

Úvod > Sociální práce > Audit Family Friendly Community > 1. workshop auditu

1. workshop audituDatum konání:
17.4.2024

Proběhl 1. workshop v rámci AFFC

 

V rámci zapojení naší obce do auditu familyfriendlycommunity (obec přátelská rodině) proběhl 17. dubna 2024 v prostorách obecní knihovny 1. workshop.

Vedení workshopu se ujala paní Zdeňka Lammelová, která byla Národním centrem pro rodinu Olomouckého kraje jmenována jako poradce a která bude obec celým procesem auditu doprovázet.  Z Národního centra pro rodinu přijela audit metodicky podpořit paní Jaroslava Otradovcová.

Po vzájemném seznámení všech členů projektové skupiny v úvodu workshopu, seznámila paní Lammelová zúčastněné s tím, jak bude workshop probíhat. Následně vysvětlila, jak probíhá celý audit, odkud pochází, jaké jsou jeho přínosy a jaké kroky bude třeba podniknout pro získání certifikátu.  Postupně představila jednotlivé životní fáze, kterým se audit věnuje. Poté členové pracovní skupiny jednotlivé životní fáze společně procházeli a diskutovali o tom, jaká prorodinná opatření jsou v obci uplatňována. V průběhu workshopu byly zmíněny také první návrhy pro zlepšení. Tyto náměty budou následně podrobněji projednány v rámci 2. veřejného (plánovacího) workshopu, který proběhne dne 12. září 2024.

Diskutovalo se o možnostech, jakými by bylo možné zapojit do procesu auditu další obyvatele Střeně. Skupina se dohodla, že obyvatelům bude distribuován dotazník, který bude možné vyplnit písemně i elektronicky. Svými nápady se zapojí také děti ze ZŠ a MŠ a budou probíhat rozhovory v jednotlivých skupinkách (klub seniorů, setkávání maminek, spolky).

V rámci podzimního veřejného workshopu pak náměty a podněty vyhodnotíme a společně zde vytvoříme návrh opatření, která bychom v obci chtěli uskutečnit.

Návrh bude následně předán zastupitelstvu, které rozhodne o realizaci opatření, která budou zavedena v průběhu následujících tří let.

 

Michaela Kotěšovská, osoba pověřená auditem familyfriendlycommunity


Fulltextové vyhledávání 2.0

Poruchy na kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit:
Marek Lenikus
tel. +420 604 924 503

nebo

Tomáš Vyroubal

tel. +420 722 378 721

Návštěvnost stránek

410802