Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervační systém Knihovna

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

22. 10. Sabina

Zítra: Teodor
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Spolky a organizace

Spolky a organizace

Sbor dobrovolných hasičů

Založen v r. 1889 z potřeby místních občanů ochránit obec před požáry zejména tehdejších doškových střech. Místní sbor se těší  vážnosti a  z místních spolků se členové řadí mezi hybnou sílu v obci, se kterou se počítá.  Aktivní je zásahová jednotka obce z řad dobrovolných hasičů, která čítá 9 mužů.  Jednotka mj. aktivity nabízí též podle potřeby svoji pomoc oblastem postiženým  živelnými pohromami. 

více na :  http://www.sdhstren.banda.cz

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

TJ Střeň

Založen roku 1950 sloučením - dříve DTJ od r. 1923. V současné době spolek pracuje v obci s počtem 30 členů. Hlavní činnost spočívá v organizaci mistrovské fotbalové soutěže (aktuálně IV. třídy), pořádání letních turnajů ve fotbale, nohejbale, organizaci cyklistických závodů apod. Z kulturních akcí jsou to zejména tradiční Sokolské Šibřinky. Kontaktní osoba je předseda Jaroslav Havlíček.

více na : www.tjstren.cz

Cyklistika Střeň

Nenechte si ujít: "Vytrvalost, houževnatost, nasazení, napětí, osobnosti " -  to vše v přímém přenosu na stránkách cyklistiky Střeň:  http://stren-cyklokros.cz

Klub seniorů ve Střeni

Klub seniorů ve Střeni byl založen 25. ledna 1990 z iniciativy tehdejšího ředitele místní školy Božetěcha Vacy a několika jeho blízkých obecních patriotů. Založení klubu bylo a je do dnešní doby významným naplněním touhy místních občanů sdružovat se a zúčastňovat se veřejných aktivit v obci a to i v pokročilejším věku. Díky podpory obce má klub neocenitelné technické zázemí v podobě klubové místnosti, videotechniky a hmotného zajištění na kulturní činnost. Za desítky let svého trvání klub uskutečnil nespočet besed se zajímavými lidmi na různá témata vzdělávací i poznávací. Uskutečňují se individuální setkávání s význačnými osobnostmi z oblastí kultury, historie a veřejného života. Významná jsou mimo jiné i setkávání se sousedními kluby a návštěvy historických národopisných akcí a uskutečněné poznávací cesty do téměř všech koutů naší vlasti. Klub je rovněž nositelem prezentací obecních archiválií při různých aktuálních příležitostech a výročích obce. Svou přítomností je v obci klub neodmyslitelnou součástí místní komunity a společensky významným a otevřeným společenstvím pro všechny občany.

Osobnostmi, které se významně zapsaly do historie vedení klubu a stály u jeho počátků jsou kromě zmíněného Božetěcha Vacy – Miloš Kovář, Rostislav Hladiš a Milan Jahoda.  V současné době pracuje klub pod vedením Jiřiny Sedláčkové a plní svoje poslání.

klub seniorů.jpg

Volejbal - group

Místní sportovní seskupení sdružující mládež a dospělé od 12 do 50 let. Hlavní sportovní a zájmová činnost spočívá v pravidelném sportovním  vyžití (volejbalové pátky) a organizování turnajů ve volejbale.
Kontaktní osoby - Jiří Gargela, Elena Kuxová, Milan Medvedík.

Volejbal - group

Volejbal - group

Volejbal - group

Volejbal - group

Tenis Střeň

Střeňští tenisti každoročně pořádají v rámci obce celosezónní turnaj (ligu), kdy si mezi sebou hráči měří síly a ten nejlepší vyhraje. Zkrátka podle hesla:

"Vítězství je už když se člověk dostane na kurt a ve zdraví z něj odejde. Ale furt platí: Lepší je vyhrát!

Streetball

  • Místní sportovní skupina se zaměřením na streetball fungující od roku 2010.
  • 9 aktivních členů.
  • Účast na turnajích po celé ČR.
  • Pořádání turnaje Streetball Fight v obci Střeň.
  • Pravidelná aktivita při organizaci kulturních akcí v obci.

Kontaktní osoba je Petr Němeček.

Červený kříž

Činnost ČK je zaměřena na poskytování první pomoci v případě naléhavosti. Jedno z hlavních poslání je zaměřeno na pořádání zdravotnických školení, lékařské přednášky a v neposlední řadě též na nábor čestných dárců krve které je v obci na zvláště vysoké úrovni.

MO ČK má k dnešnímu dni 46 členů přičemž 18 je čestnými dárci krve. Tito jsou k dispozici na předvolání dle potřeby.
Za dlouholeté trvání organizace je zaznamenáno:

  • 4 nositelé medaile Zlatá Jánského plaketa
  • 21 nositelů medaile Stříbrná Jánského plaketa
  • 33 nositelů medaile Bronzová Jánského plaketa
  • 57 nositelů odznaku Zasloužilý dárce krve
  • 65 nositelů odznaku Vzorný dárce krve

Kontaktní osoba je Anna Hlaváčová.

Šipkaři Střeň

více na : www.sipkystren.banda.cz 

Kontaktní osoba je Roman Uvízl.

Pilates

Cvičení techniky Pilates probíhá pod vedením Ing. Petry Najdekrové a to sezónně v prostorách sálu kulturního domu, resp. zasedací místnosti obecního úřadu ve Střeni.

Hlášení z obce

Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

142329