Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervační systém Knihovna Hladinoměr

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

17. 12. Daniel

Zítra: Miloslav
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Spolky a organizace

Spolky a organizace

Sbor dobrovolných hasičů

Založen v r. 1889 z potřeby místních občanů ochránit obec před požáry zejména tehdejších doškových střech. Místní sbor se těší  vážnosti a  z místních spolků se členové řadí mezi hybnou sílu v obci, se kterou se počítá.  Aktivní je zásahová jednotka obce z řad dobrovolných hasičů, která čítá 9 mužů.  Jednotka mj. aktivity nabízí též podle potřeby svoji pomoc oblastem postiženým  živelnými pohromami. 

více na :  http://www.sdhstren.banda.cz

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů

TJ Střeň

Založen roku 1950 sloučením - dříve DTJ od r. 1923. V současné době spolek pracuje v obci s počtem 30 členů. Hlavní činnost spočívá v organizaci mistrovské fotbalové soutěže (aktuálně IV. třídy), pořádání letních turnajů ve fotbale, nohejbale, organizaci cyklistických závodů apod. Z kulturních akcí jsou to zejména tradiční Sokolské Šibřinky. Kontaktní osoba je předseda Jaroslav Havlíček.

více na : www.tjstren.cz

Cyklistika Střeň

Nenechte si ujít: "Vytrvalost, houževnatost, nasazení, napětí, osobnosti " -  to vše v přímém přenosu na stránkách cyklistiky Střeň:  http://stren-cyklokros.cz

Klub seniorů ve Střeni

Klub seniorů ve Střeni byl založen 25. ledna 1990 z iniciativy tehdejšího ředitele místní školy Božetěcha Vacy a několika jeho blízkých obecních patriotů. Založení klubu bylo a je do dnešní doby významným naplněním touhy místních občanů sdružovat se a zúčastňovat se veřejných aktivit v obci a to i v pokročilejším věku. Díky podpory obce má klub neocenitelné technické zázemí v podobě klubové místnosti, videotechniky a hmotného zajištění na kulturní činnost. Za desítky let svého trvání klub uskutečnil nespočet besed se zajímavými lidmi na různá témata vzdělávací i poznávací. Uskutečňují se individuální setkávání s význačnými osobnostmi z oblastí kultury, historie a veřejného života. Významná jsou mimo jiné i setkávání se sousedními kluby a návštěvy historických národopisných akcí a uskutečněné poznávací cesty do téměř všech koutů naší vlasti. Klub je rovněž nositelem prezentací obecních archiválií při různých aktuálních příležitostech a výročích obce. Svou přítomností je v obci klub neodmyslitelnou součástí místní komunity a společensky významným a otevřeným společenstvím pro všechny občany.

Osobnostmi, které se významně zapsaly do historie vedení klubu a stály u jeho počátků jsou kromě zmíněného Božetěcha Vacy – Miloš Kovář, Rostislav Hladiš a Milan Jahoda.  V současné době pracuje klub pod vedením Jiřiny Sedláčkové a plní svoje poslání.

klub seniorů.jpg

Volejbal - group

Místní sportovní seskupení sdružující mládež a dospělé od 12 do 50 let. Hlavní sportovní a zájmová činnost spočívá v pravidelném sportovním  vyžití (volejbalové pátky) a organizování turnajů ve volejbale.
Kontaktní osoby - Jiří Gargela, Elena Kuxová, Milan Medvedík.

Volejbal - group

Volejbal - group

Volejbal - group

Volejbal - group

Tenis Střeň

Střeňští tenisti každoročně pořádají v rámci obce celosezónní turnaj (ligu), kdy si mezi sebou hráči měří síly a ten nejlepší vyhraje. Zkrátka podle hesla:

"Vítězství je už když se člověk dostane na kurt a ve zdraví z něj odejde. Ale furt platí: Lepší je vyhrát!

Streetball

  • Místní sportovní skupina se zaměřením na streetball fungující od roku 2010.
  • 9 aktivních členů.
  • Účast na turnajích po celé ČR.
  • Pořádání turnaje Streetball Fight v obci Střeň.
  • Pravidelná aktivita při organizaci kulturních akcí v obci.

Kontaktní osoba je Petr Němeček.

Červený kříž

Činnost ČK je zaměřena na poskytování první pomoci v případě naléhavosti. Jedno z hlavních poslání je zaměřeno na pořádání zdravotnických školení, lékařské přednášky a v neposlední řadě též na nábor čestných dárců krve které je v obci na zvláště vysoké úrovni.

MO ČK má k dnešnímu dni 46 členů přičemž 18 je čestnými dárci krve. Tito jsou k dispozici na předvolání dle potřeby.
Za dlouholeté trvání organizace je zaznamenáno:

  • 4 nositelé medaile Zlatá Jánského plaketa
  • 21 nositelů medaile Stříbrná Jánského plaketa
  • 33 nositelů medaile Bronzová Jánského plaketa
  • 57 nositelů odznaku Zasloužilý dárce krve
  • 65 nositelů odznaku Vzorný dárce krve

Kontaktní osoba je Anna Hlaváčová.

Šipkaři Střeň

více na : www.sipkystren.banda.cz 

Kontaktní osoba je Roman Uvízl.

Pilates

Cvičení techniky Pilates probíhá pod vedením Ing. Petry Najdekrové a to sezónně v prostorách sálu kulturního domu, resp. zasedací místnosti obecního úřadu ve Střeni.

Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

151030