mapa

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní strana > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 12 24 35

Dešťovka - 2. kolo

Datum konání: 22. 8. 2017

Státní fond životního prostředí České republiky otevře 2. kolo úspěšného dotačního programu na hospodaření s dešťovou a odpadní vodou v domácnostech Dešťovka. Ačkoliv Střeň nepatří mezi obce zasažené suchem dle seznamu, bude možné využít dvě varianty dotačního programu.

Příjem žádostí začne ve čtvrtek 7. září 2017.
Bližší informace na www.dotacedestovka.cz

17813-Destovka_letak_DL 07-2017.pdf

 

Bc. Milan Medvedík, místostarosta


Publikováno včera v 8:38

Letní kino ve Střeni - Anděl Páně 2

Datum konání: 18. 8. 2017

Obec Střeň ve spolupráci s TJ Střeň pořádá v pátek 18. srpna 2017 od 21:00 letní kino v areálu za kulturním domem ve Střeni. Promítat se bude česká pohádka Anděl Páně 2. V případě nepříznivého počasí proběhne akce v kulturním domě. Vstupné dobrovolné, bohaté občerstvení je zajištěno.

Anděl páně 2.jpg


Publikováno 25. 7. 2017 14:55

Nové číslo obecního zpravodaje - 4/2017

Datum konání: 16. 8. 2017

zpravodaj 4-2017.pdf


Publikováno 15. 8. 2017 10:20

Pozvánka na fotbalové utkání TJ Střeň - SK Luběnice

Datum konání: 9. 8. 2017

pozvanka_2017.jpg


Publikováno 7. 8. 2017 12:37

Nábor - Policie České republiky

Datum konání: 3. 8. 2017

Nábor -Policie ČR.jpg


Publikováno 3. 8. 2017 9:17

Dotace Obci Střeň od Olomouckého kraje za rok 2017

Datum konání: 1. 8. 2017

Přehled dotací poskytnutých Obci Střeň od Olomouckého kraje za rok 2017 naleznete v sekci Dotace:

Výměna oken a dveří (kulturní dům Střeň) - 300 tis. Kč

Kamerový systém v obci Střeň - 93 tis. Kč

Ochranné pracovní prostředky pro JSDH Střeň - 26 tis. Kč

Den obce Střeň "KOMÁRFEST" - 20 tis. Kč


Publikováno 1. 8. 2017 13:30

Oznámení pro občany - žádost o vyplnění formuláře - povodňový plán

Datum konání: 28. 7. 2017

Vážená paní / Vážený pane.

 

Zvyšující se četnost povodňových situací a s tím související škody na majetku státu, obcí i obyvatel a v případě vaší obce, která je reálně celá ohrožena povodní, je třeba se ochranou před povodněmi systémově zabývat. Samospráva obce Střeň si je vědoma tohoto závažného rizika, a proto činí řadu preventivních opatření. Jedním z nich je zpracování povodňového plánu obce a vybudování varovných informačních systémů (bezdrátového rozhlasu).

V současné době probíhá zpracování digitálního povodňového plánu obce Střeň. Zpracování povodňového plánu obce ukládá vodní zákon. Na pořízení povodňového plánu využila obec možnosti dotace z Operačního programu životní prostředí.

 

Obec Střeň je jedna z mála obcí, která je celá ohrožena povodní, proto je zapotřebí, aby obec měla pro včasné varování a vyrozumění obyvatelstva dostatečné informace nejen o ohrožených objektech, ale i o občanech v nich žijících.

Součástí zpracování digitálního povodňového plánu obce je i vypracování Povodňových plánů vlastníků nemovitostí. K získání potřebných dat je nutná i součinnost s vlastníky ohrožených objektů. Pro získání potřebných dat je zapotřebí vyplnit formulář, který bude ve dnech 29. 7. - 30. 7. 2017 vložen do schránky každé domácnosti   (formulář také naleznete ke stažení zde ve formátu PDF) PPVN_formular.pdf

 

Vyplněný formulář prosím odevzdejte na Obecním úřadě Střeň (možnost vložit do schránky nebo odevzdat osobně)

 

nejpozději do pátku 11. 8. 2017.

 

Data obsažená ve sběrném formuláři budou zpracována do celkové sumarizace ohrožení obce a budou sloužit pouze pro potřeby povodňových orgánů.

 

Je v zájmu každého majitele nemovitosti předat obci potřebné údaje, které budou sloužit k nastavení systému vyrozumívání občanů, evakuací atd. a tím zajištění včasného varování.  Z dikce vodního zákona je povinností každého vlastníka zpracovat povodňový plán stavby v záplavovém území, nebo stavby, která může zhoršit průběh povodně.

 

  

S pozdravem

 

 Jiří Nevima

starosta obce Střeň

 

 


Publikováno 28. 7. 2017 12:27

Hody sv. Vavřince - Štěpánov 11. - 13. srpna 2017

Hody Sv. Vavřince - Štěpánov.jpg

 


Publikováno 28. 7. 2017 8:52

Prázdninová soutěž Českého rozhlasu Olomouc také ve Střeni

Datum konání: 1. 8. 2017

soutěž ČRO.jpg


Publikováno 26. 7. 2017 13:33

Nebraňme se ekologii, vyplatí se nám to - Ekolamp

Datum konání: 26. 7. 2017

Mnozí z nás považují pojmy jako ekologie, společenská odpovědnost, nebo ochrana životního prostředí za něco moderního a líbivého, s čím přicházejí eko-nadšenci v posledních letech. Jde však o velký omyl, ochranou přírody se lidé začali zabývat už v průběhu 19. století, sice nepoužívali termíny „ekologie“ a „společenská odpovědnost“, ale již tehdy si uvědomovali, že se krajina v Česku v průběhu staletí hodně změnila a v důsledku lidské činnosti na mnoha místech i značně poškodila.

 Osvícení šlechtici proto začali na svých panstvích zřizovat přírodní rezervace, kde bylo zakázáno hospodařit a obdělávat půdu. Nejstarším chráněným územím v Česku a zároveň i nejstarší přírodní rezervací v Evropě je Žofínský prales, který byl vyhlášen již roku 1838 na panství Buquoyů.

 V dnešní době si už nevystačíme jen s vyhlašováním chráněných území, je potřeba dělat víc. Firmy při svém provozu přemýšlejí, jak ušetřit energie, nejen z důvodu ekonomických, ale také proto, aby šetřily ubývající přírodní zdroje. V kancelářích svítí úsporné světelné zdroje, budovy dostaly zateplení, řada firemních materiálů zůstává jen v elektronické podobě, tiskneme jen to, co je opravdu důležité.

 Stejně odpovědně se chovají i města a obce. Rekultivují zanedbané plochy, ze svých rozpočtů přispívají na zachování linkových autobusů a vlaků, nahradily veřejné osvětlení za úspornější světla, podporují místní firmy, motivují spoluobčany k důslednému třídění odpadů. Recyklace může pro obce znamenat důležitou úsporu. Zatímco netříděný odpad musí obec předat specializované firmě, která si nechá za jeho likvidaci dobře zaplatit, zpětný odběr elektrozařízení nabízejí kolektivní systémy zcela zdarma.

 Zpětný odběr vysloužilých elektrozařízení a jejich následná recyklace se vyplácejí hned dvakrát: umožňují totiž opětovně využít materiály a šetří přírodní zdroje. Druhotné suroviny získané z recyklace jsou levnější, než nová těžba. Navíc recyklace zamezí úniku škodlivých látek (například rtuti ze zářivek) do přírody.

 Zpětný odběr zářivek pro naši obec zajišťuje již 3 roky kolektivní systém EKOLAMP, který v České republice vytváří hustou síť sběrných míst, přispívá na provoz sběrného místa, zajišťuje přepravu sběrných nádob do recyklační firmy i samotnou recyklaci. Díky tomu ušetří Obec Střeň finanční prostředky, které bychom jinak museli utratit na likvidaci nebezpečných odpadů.  Ročně se prostřednictvím kolektivního systému EKOLAMP podaří  recyklovat kolem 5 miliónů kusů zářivek a výbojek. To představuje 25 - 30 kg toxické rtuti, která by jinak mohla znečistit vodu o objemu téměř dvou Lipenských přehrad. Pomozte i vy chránit své zdraví a přírodu našeho města a nevyhazujte úsporky do koše. Mapu sběrných míst naleznete na www.ekolamp.cz. 

nadoba na tonery.jpg msn-web-.png

malá sběrná nádoba Ekolamp umístěná v přízemí na chodbě Obecního úřadu ve Střeni


Publikováno 26. 7. 2017 13:25

Novější 1 3 12 24 35

Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

130550