Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

21. 4. Alexandra

Zítra: Evženie
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Zatočte s textilním odpadem

Zatočte s textilním odpademDatum konání:
21.3.2024

O módním průmyslu se čím dál častěji dozvídáme, že patří mezi ty tzv. nejšpinavější. Každá fáze životního cyklu našeho oblečení má negativní dopady na životní prostředí, potažmo lidské zdraví. Od používání nebezpečných pesticidů a hnojiv při pěstování vláken či výroby těch umělých z ropy, přes používání chemikálií při výrobě a neetické podmínky pro pracovníky, až po rizika z nošení oblečení a jeho skládkování a spalování.

Pokud stejně jako my nechcete být součástí tohoto problému, ale chcete být součástí jeho řešení, tak právě pro vás jsme vydali dvě publikace, které si můžete zdarma stáhnout z našeho webu. Brožura „Rychle vyrobeno, rychle vyhozeno“ nastíní problematiku textilního odpadu a používání tzv. věčných chemikálií PFAS a napoví, jak na udržitelný šatník.

Swapová kuchařka je zase stručným návodem, který vás provede uspořádáním swapu – akce, kde si měníte (nejen) oblečení s ostatními a udržíte tak věci co nejdéle v oběhu. Možná se může zdát, že jednotlivec změní málo. Ani já, ani vy ale sami nejste, jsme v tom společně, a proto, pokud se vám naše materiály líbí, dejte nám vědět, rádi vám je poskytneme i v tištěné verzi.

 

I v letošním roce se bude Arnika věnovat tématu předcházení textilnímu odpadu a rizikům toxických látek v oblečení.

 

Swapová_kuchařka_Arnika.png

 

- převzato z arnika.org -