Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

18. 7. Drahomíra

Zítra: Čeněk
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Střeňáci skvěle třídí

Střeňáci skvěle třídíDatum konání:
24.9.2021

Ve čtvrtek 23. září proběhlo na zámku Plumlov tradiční vyhodnocení soutěže „O keramickou popelnici“ v rámci Olomouckého kraje. Poprvé se umístila v TOP 5 tohoto prestižního ocenění také naše obec. V kategorii obcí do 2 tis. obyvatel se Obec Střeň umístila na 5. místě. Je to čest dostat se do společnosti elitních obcí Olomouckého kraje v oblasti odpadového hospodářství. Děkujeme všem občanům, kteří přistupují k třídění zodpovědně a aktivně. Díky tomu se nám daří držet množství směsného komunální odpadu pod hranicí 150 kg na občana a rok a máme tak v porovnání s ostatními obcemi relativně nízké náklady na odpadové hospodářství. I přesto budou obecně do budoucna náklady růst z důvodu platné legislativy.

 

V hodnocených číslech se projevil vliv realizace projektu Střeň, Příkazy - Systém odděleného sběru materiálově využitelných odpadů (z Operačního fondu Životní prostředí), díky kterému mohou naši občané třídit plast, nápojové kartony a papír do 240l nádob přímo v domácnostech.

 

Soutěž o keramickou popelnici OK - 5. místo.jpg

Do soutěže je zapojeno 399 obcí a měst Olomouckého kraje. V samotném klání se hodnotila vykazovaná data v systému EKO-KOM. Šlo především o množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla mimo jiné i hustota sběrné sítě a další doplňková kritéria.

 

Více informací o soutěži najdete na webu Olomouckého kraje.

 

Děkujeme, že třídíte odpady. Pomáháte tak životnímu prostředí.

 

- Obec Střeň -