Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Kalendář Fotogalerie Kontakty Rezervace kurt Knihovna Hladinoměr Komáři GObec
mapový portál obce
perfect-Air

Změna velikosti písma

22. 6. Pavla

Zítra: Zdeňka
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Mikroregion Litovelsko a jeho obce pomáhají

Mikroregion Litovelsko a jeho obce pomáhajíDatum konání:
13.7.2021

Ve dnech 9. a 10. července 2021 proběhla v obci Střeň veřejná finanční sbírka za účelem pomoci tornádem poničené obci Moravská Nová Ves. Právě do této obce jezdí opakovaně někteří naši občané za vínem. V uvedené sbírce bylo vybráno celkem 134 500,- Kč, což je historicky nejvyšší výtěžek z veřejné finanční sbírky pořádané obcí Střeň. Všem dárcům moc děkujeme. Uvedená částka bude poukázána na účet obce Moravská Nová Ves.

 

Mnozí z občanů Střeně mají stále v živé paměti ničivé povodně z roku 1997, kdy se v obci zřítilo nebo muselo být zbouráno více jak 30 stavení. Po této ničivé povodni následovala vlna pomoci ze všech koutů republiky. Střeňáci si to velmi dobře uvědomují a při událostech jako jsou povodně, bouře (tornáda) či jiné živly vždy velmi rádi pomáhají a to jak finančně, materiálně tak i fyzicky. Důkazem toho je i předchozí úspěšná veřejná finanční sbírka pro obec Šumvald i fyzická pomoc občanů a dobrovolných hasičů obce na odklízení škod v poničeném Šumvaldu a Břevenci.

Solidární pomoc města Litovel a Mikroregionu Litovelsko v celkové výši 1.000.000 Kč obcím na jižní Moravě zasaženým tornádem

Na 25. zasedání Zastupitelstva města Litovel konaném dne 13. 7. 2021 byl schválen finanční dar obcím Jihomoravského kraje zasaženým tornádem v celkové výši 770.000 Kč. Tato částka byla rozdělena mezi 6 obcí (Břeclav, Hodonín, Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice) a Jihomoravský kraj, každému rovným dílem po 110.000 Kč. Zastupitelé za všechny občany tímto rozhodnutím projevili solidaritu zasaženým obcím. Sami občané Litovle vědí, jaké to je si projít mimořádnými krizovými situacemi, jako jsou povodně, tornádo nebo uzavření města v roce 2020, při nichž se městu Litovel dostalo ve formě finančních, ale i věcných darů nemalé podpory. Po skončení zasedání zastupitelstva dále proběhlo jednání Valné hromady Mikroregionu Litovelsko, kde starostové členských obcí (Bílá Lhota, Bílsko, Bouzov, Červenka, Dubčany, Haňovice, Cholina, Litovel, Loučany, Loučka, Luká, Měrotín, Mladeč, Náklo, Náměšť na Hané, Olbramice, Pňovice, Příkazy, Senice na Hané, Senička, Slavětín, Střeň a Vilémov) odhlasovali rozpočtovou změnu a vzdali se příspěvku od mikroregionu na podporu kulturních akcí a částku 230.000 Kč darují na transparentní účet Jihomoravskému kraji. Mimo této pomoci některé obce mikroregionu na svých zastupitelstvech odhlasovaly rovněž mimořádné finanční dary dle možností obcí.

 

Děkujeme všem zastupitelům města Litovel a starostům obcí Mikroregionu Litovelsko za projev dobré vůle a podpory. Zdroj: Město Litovel

 

 

- Obec Střeň -