Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervační systém Knihovna Hladinoměr Aplikace Mosquitos | Komáři

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

18. 11. Romana

Zítra: Alžběta
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Preventivní zásahy proti komárům

Preventivní zásahy proti komárůmDatum konání:
21.6.2017

S ohledem na menší výskyt komárů v okolí obce provádějí zaměstnanci obce Střeň preventivní zásahy proti larvám komárů v místech, kde se periodicky vyskytuje voda a je to z hlediska podmínek ochrany přírody možné (v intravilánu). Při zjištění výskytu larev v patřičném stádiu je na líhniště aplikován přípravek Vectobac (např. výtoky z dešťové kanalizace).

V případě výletů komárů je možno použít jako odpuzující prostředek přípravek Predátor 3D tekutá moskytiéra (aplikováno např. před fotbalovým zápasem TJ Střeň na místním hřišti). V případě pořádání veřejných akcí je možno domluvit preventivní zásah ze strany obce Střeň (spolky v obci o možnosti informovány).

Na druhou stranu je potřeba brát na zřetel, že komáři do okolí naší obce vždy patřili a není možné je nikdy stoprocentně eliminovat. Jsou součástí celého ekosystému a tvoří nedílnou část potravního řetězce živočichů. Při náletu komárů - zejména v čase před setměním je vhodné chránit se repelentními přípravky. Je potřeba si uvědomit, že komár může být přenášečem různých nemocí (spíše tropické).

Aktuálně je sucho a lze předpokládat spíše snižující se počet komárů. Komárům zmar!

Jiří Nevima, starosta

komár.jpg


Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

204265