Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervační systém Knihovna Hladinoměr Aplikace Mosquitos | Komáři

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

23. 2. Svatopluk

Zítra: Matěj
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Změna dopravního značení

Změna dopravního značeníDatum konání:
14.9.2018

Obec Střeň informuje o aktuální a zásadní změně dopravního značení v obci. Jedná se zejména o osazení značek ZÓNA 30 na místních komunikacích. Uvedené opatření bylo zavedeno na základě požadavků občanů bydlících v předmětných lokalitách. Hlavním cílem je zklidnění dopravní situace - zpomalení řidičů v částech obce, kde se na komunikaci pohybují chodci (např. děti, senioři, maminky s kočárky). Změna byla dlouhodobě projednávána zastupitelstvem obce spolu s odborníky v oblasti dopravy (Policie ČR - Dopravní inspektorát Olomouc, Obecní policie Štěpánov, Magistrát města Olomouce - Odbor koncepce a rozvoje - oddělení koncepce veřejné infrastruktury a dopravního inženýrství, Odbor dopravy MěÚ Litovel) a výsledkem je instalované dopravní značení.

 

Řidiči si musí zvyknout nejen na snížení rychlosti, ale zejména na PŘEDNOST ZPRAVA, která platí na místech, kde byly odstraněny značky - dej přednost v jízdě a hlavní silnice. Přednost zprava je dalším opatřením ke snížení rychlosti na místních komunikacích. Prosíme občany o zvýšenou opatrnost při provozu na komunikacích s novým dopravním značením. Zažití uvedeného značení bude jistě nějakou dobu trvat a zejména přednost zprava řidiči často zpočátku nerespektují. Přistupujte prosím k uvedené situaci s respektem a opatrností. Příklady z jiných obcí a okrajových částí měst ukazují, že z hlediska dlouhodobého se změna projeví na dopravní situaci pozitivně.

 

Monitorování dopravní situace bude zajišťovat Obecní policie Štěpánov.

 

Jiří Nevima, starosta

 

zóna 30.jpg

 


Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku a naproti obchodu je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

214893