Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervační systém Knihovna Hladinoměr Aplikace Mosquitos | Komáři

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

21. 1. Běla

Zítra: Slavomír
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Měření aktivity komárů

Měření aktivity komárůDatum konání:
23.5.2018

Ve středu 23. května 2018 proběhlo nezávislé měření aktivity kalamitních komárů a sledování vývoje larev ve vytipovaných obcích, kde bývají časté problémy s komářími kalamitami. S ohledem na výsledky v minulosti lze jednoznačně konstatovat, že v okolí Střeně je výskyt komárů nestandardně nízký. Příčiny můžeme hledat v nízkých vodních stavech (tradiční líhniště jsou zpravidla vyschlá) a také v preventivních zásazích vedených pracovníky obce (aplikace přípravku Vectobac). V níže uvedených tabulkách naleznete závěry výsledků nezávislého měření provedeného pracovníky KHS Olomouc.

I když je jasné, že problém s komáry není a nikdy nebude zcela vyřešen, je pozitivní, že jsme na správné cestě, která vede k regulaci (kontrole) počtu komárů v okolí naší obce. Děkuji všem, kteří se aktivně zapojují do systému monitoringu komářích líhnišť v oblasti Litovelského Pomoraví. Zvláštní poděkování za vývoj aplikace Mosquitos - Komáři patří pracovníkům katedry geoinformatiky UP Olomouc, dále také obecním pracovníkům za monitoring a aplikace v terénu a v neposledním řadě pracovníkům KHS Olomouc.

 

Jiří Nevima, starosta obce

komáři - měření1.jpg

komáři - měření2.jpg


Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku a naproti obchodu je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

211838