Střeň
oficiální stránky obce
Odběr novinek mapa Akce Fotogalerie Kontakty Rezervační systém Knihovna Hladinoměr Aplikace Mosquitos | Komáři

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

16. 2. Ljuba

Zítra: Miloslava
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Hejtman ocenil opravdového člověka

Hejtman ocenil opravdového člověkaDarina Nešporová zůstane navždy jednou z nositelek medaile Olomouckého kraje a hlavně ženou, která díky nasazení vlastního života zachránila čtyři děti. Statečnou učitelku mateřské školy v Jívové vyznamenal hejtman Olomouckého kraje před jednáním krajského zastupitelstva.


„Paní Nešporové si velmi vážím. Její mimořádný čin si zaslouží ocenění a poděkování,“ řekl na začátku slavnostního aktu hejtman Ladislav Okleštěk. Díky obětavosti Dariny Nešporové se 16. červen nezapsal tučným písmem do černé kroniky. Při návratu dětí z vycházky dostalo projíždějící auto smyk a neovladatelné se řítilo na malé předškoláky. Tři z nich stačila učitelka odstrčit, čtvrtého hocha zalehla vlastním tělem, aby náraz auta utlumila. Chlapec díky zásahu učitelky utrpěl pouze lehká poranění, Darina Nešporová musela být kvůli těžkým zraněním převezena do nemocnice. Zbývající tři děti vyvázly z nehody bez újmy
na zdraví.

Darina Nešporová.png
„Těší mě, že celá událost má i přes hrůzostrašný průběh šťastný konec a paní učitelka tu dnes může být s námi stejně jako všechny děti, o které se ve školce stará,“ dodal hejtman Okleštěk.

 

Převzato z říjnového vydání měsíčníku Olomoucký kraj - 2017

 

Pozn.: Paní učitelka Darina Nešporová působila několik let v naší mateřské škole. Za střeňáky přejeme pevné zdraví a děkujeme za její hrdinský čin. Střeňské děti na ní pořád s láskou vzpomínají...

 

Jiří Nevima, starosta

 


Integrace tratí do Olomouce

Kontejner ECO TEXTIL

Na Trávníku a naproti obchodu je umístěn sběrný kontejner na textil.
Do sběrného kontejneru patří čistý a suchý textil, zabalený v zavázaných igelitových pytlích, boty, hračky plastové, elektronické a plyšové.

Poruchy kanalizaci

Poruchy na tlakové kanalizaci hlásit
Marek Lenikus
604 924 503

Olomoucký kraj

Dotace
logo[2].jpg

Návštěvnost stránek

214297